Przynęty Savage Gear 4Play Soft
Maciek Bartuzel (maciek2544)
2012-03-06
Od razu mówię, że to moja pierwsza recenzja i zaczynam dopiero zabawę ze spinningiem, więc proszę o wyrozumiałość. Ostatnio kupiłem kilka przynęt Savage Gear 4Play Soft. Nie lowiłem na nie dużo razy wiec opisz pierwsze wrażenie (co do pracy tych przynęt , prowadziłem je jak umiałem i na tyle jak pozwalały mi na to moje umiejętności).
Pierwsze zdjęcie przedstawia 19cm wersje z główką jig 13gr , ogólnie te przynęty lepiej pracują na lżejszych główkach. Ta pracowała bardzo ładnie, czyli naturalnie. Prowadziłem ja jednym lub dwoma podbiciami z nadgarstka i pozwalałem trochę opaść. Można zauważyć że farba przy główce lekko zeszła , to z mojej winny bylem nie uważny przy montażu główki jig. Ale myślę ze przy pogryzieniu przez szczupaka możemy spodziewać się podobnego efektu , chodź poza głową przynęty farba wygląda na bardziej "mocna" , i kiedy szczupak lekko ugryzł ja w okolicy brzucha farba nie uległa najmniejszemu zniszczeniu , dopiero po naszych zabiegach ja uzbrajanie itp. może ucierpieć.
Na drugim zdjęciu ta sama wersja tylko z zamontowanym zbrojeniem Offset Treble Hook.
Przy tym zbrojeniu bez dodatkowego obciążenia schodzi bardzo płytko. Może to ja źle ja prowadziłem ale gdy bym po prostu zwijał ja na kołowrotku płynie po powierzchni ale gdy prowadziłem ja podbiciem w górę i pozwalam je zanurkować głębiej i potem szczytówka skierowana w stronę wody robię szybkie podciągniecie i schodzi jeszcze niżej , po czym wykonuje ten sam ruch.(Wygląda to tak: po podbiciu wychodzi pod powierzchnię potem sama schodzi trochę głębiej a ja sprowadzam ja jeszcze niżej).
Na trzecim zdjęciu jest 13cm guma Fungus Roach z główką jig. Ta chodziła jak ta 19cm z główką. Te z dodatkowym obciążeniem prowadzę niżej.
Czwarte zdjęcie pokazuje 13cm Dirty Roach uzbrojona w 4Play Lip Scull. W tym przypadku nawet samym zwijaniem kołowrotka praca jest agresywna , przynęta cały czas pracuje. Ten systemik będzie dobry przy trolingu (nie jestem znawca tej metody, ale kiedy kawałek ja przetrolowalem cały czas agresywnie pracowała).
Zdjęcia 5 i 6 przedstawiają dwa typy zbrojenia które można wykorzystać do uzbrojenia tych przynęt (każde zbrojenie występuję w różnych wersjach rozmiarowych). Instruktaż montażu tych systemików można znaleźć na youtube.com. Miałem jeszcze kolor Tiger(jaskrawy,zółty) 13cm ale straciłem go (za krótki przypon i szczupak odgryzł).
Ogólne wrażenie dla mnie jest pozytywne. Cena nie jest aż tak zła , może dostępność ograniczona. Może gdy spędzę nad wodą więcej czasu z tymi przynętami i będą osoby tym zainteresowane napisze coś więcej.