Przynęty spinningowe firmy IZUMI

/ 4 zdjęć


IZUMI to Japońska firma, która w swojej ofercie posiada wiele innowacyjnych przynęt wędkarskich testowanych przez najlepszych wędkarzy na całym świecie. Głównym odbiorcom jest rynek Rosyjski i to właśnie tam wędkarscy eksperci testują i wymyślają nowe przynęty, które dopracowywane są w najdrobniejszych szczegółach przez japońskich inżynierów. Wszystkie przynęty wykonane są z materiałów najwyższej  jakości. We wszystkich przynętach IZUMI do obciążenia wykorzystywany jest wolfram , wszystkie wywarzane i wykonywane są w metodzie laserowej tak aby każda przynęta po wrzuceniu do wody przez wędkarza pracowała jak najdoskonalej i bez względu na panujące w niej warunki.

 

 


Shad Alive

Najnowszą i najbardziej nowatorską przynętą w ofercie firmy IZUMI jest przynęta SHAD ALIVE wykonana jest ona z bardzo twardego tworzywa które opiera się zębom największych drapieżników do tego połączenia poszczególnych segmentów wykonane są na wysokogatunkowym drucie który zapewnia niezmienną pracę przynęty nawet po wyrywaniu jej z zaczepów czy po holu ogromnej ryby. Do tego mocne kute kotwice bez trudu przebijają się przez najtwardsze pyski ryb.                            Shad Alive jest wynikiem kilku lat projektowania i testowania dzięki którym w końcu udało się stworzyć przynętę która nie tylko jest doskonale imituję wygląd ale również wiernie oddaje ruch żywej ryby. Podczas jednostajnego zwijania linki do złudzenia imituje rybę płynącą wzdłuż brzegu czy trzcinowisk. Natomiast podczas jerkowania doskonale imituje ranną rybę, która w ostatnich odruchach próbuje uciec drapieżnikowi skręcając na boki wykładając się raz na jedną  to na drugą stronę, a nawet zawracając. Taka praca kusi nawet najbardziej ospałe drapieżniki i zmusi je do ataku. Przynęta SHAD ALIVE występuje w 5 rozmiarach 50, 80,105,145mm i 120mm(okoń) oraz w wersji trollingowej 105 i 145 mm.


UMAMI

Kolejną nowatorską i super realistyczną przynętą jest rybka UMAMI. Jest to silikonowa imitacja rybki która w najmniejszym szczególe odwzorowuje wygląd większości ryb spokojnego żeru które są ulubionym celem ataku drapieżników, rybka UMAMI wyposażona  jest w specjalne kanaliki i komorę powietrza która podczas połowu utrzymuje tułów rybki stale nad dnem, imitując pobierający pokarm z dna narybek. Dodatkowo przez specjalne kanaliki w przynętę można wpompować  atraktor  który powoli będzie wydostawał się na zewnątrz  dodatkowo kusząc drapieżniki. Rybki można stosować na specjalnych hakach produkowanych przez firmę IZUMI jak i na zwykłych główkach jig czy w metodzie Drop Shot .Przy zastosowaniu haków dedykowanych rybka zbrojona jest dodatkowo do specjalnie profilowanego ciężarka, który zaczepia się agrafką za uszko haka dzięki czemu przynęta swobodnie pracuje w nurcie rzeki. Rybki UMAMI występują w 4 rozmiarach 60,90,120 i 150 mm.

/ Tekst sponsorowany przez firmę www.spinfish.pl polskiego dystrybutora japońskich przynęt IZUMI /

 

 


5
Oceń
(25 głosów)