Przypomnienie o zakazie wedkowania w Obrębie Ochronnym Nr 5

/ 3 komentarzy / 6 zdjęć


Zakaz obowiązuje tam od 1 października do 30 kwietnia każdego roku .

Przypominam wszystkim wędkarzom o Zakazie Amatorskiego Połowu Ryb w Zatoce Orlen SA na Wiśle, który zgodnie z Uchwałą z dnia 18 listopada będzie obowiązywał do 30 kwietnia.
Zatoka ujęcia wody przez spółkę PKN ORLEN SA. w ramach obwodu rybackiego Zbiornika Włocławskiego na rzece Wisła Nr 5 w gminie Płock to z jednej strony bardzo ciekawy zakątek dla wędkarzy nie tylko z Okręgu Płocko-Włocławskiego ( czytaj: ogromne skupisko wszelakich gatunków ryb). Głębokość tego akwenu to jest ok. 7m, szerokość ok. 120m oraz długość Zatoki ok. 450m. Jest to atrakcyjne miejsce dla wędkarzy, ale przede wszystkim dla szarpakowców i innych kłusowników.


Ciekawy dla kłusowników wszelakiej maści jest ten akwen ze względu na zimowisko ryb (zagęszczenie jest tak duże, że łowiąc kiedyś na boczny trok – ciężarek obijał cały czas ryby, więc tam nie wędkuję). Drugim powodem jest koniec granicy zakazanej dla rybaków poniżej Zatoki Orlen, gdzie tym wyznacznikiem jest wypływ rzeczki Brzeźnicy. To jest odległość ok.200m i bardzo często rybacy przekraczają tę granicę, mając niezły połów. Dlatego jestem przekonany, że etyczni wędkarze bardzo się ucieszą z tego ograniczenia gdzie ryby chcą przetrwać zimę. Jest to z większych zimowisk ryb .


Z racji tego , że jest to Obręb Ochronny ---- to wędkarze którzy będą łowić w zakazanym terminie , popełniają przestępstwo i Policja czy PSR musi skierować wniosek do Sądu Rejonowego , więc radzę pamiętać o tym wędkarzom .

 


4.3
Oceń
(31 głosów)

 

Przypomnienie o zakazie wedkowania w Obrębie Ochronnym Nr 5 - opinie i komentarze

u?ytkownik60775u?ytkownik60775
0
witam Jurek odemnie za artykuł 5 gwiazdek>pozdrowienia (2011-01-23 21:31)
roczeslaroczesla
0
I bardzo dobrze  . RYBA też "człowiek" i potrzebuję tą odrobinę spokoju , którego nie znajdzie po za zimową ostoją !!! popieram takie decyzje ... i chciałbym aby takich miejsc gdzie rybki były by chronione było więcej !!!  No ale wiem też że takie miejsca są szczególnie narażone na kłusownictwo!!! Więc wspomagajmy PSR-y SSR-y itp aby KŁUSOLOM żyło się coraz gorzej !!!!   NIECH ŻYJĄ RYBKI !!!  POZDROWIONKA !!!!
(2011-01-24 11:48)
qestorqestor
0
Jurek,5 gwiazdek za artykuł" nienawidzę kłusoli.Pozdrawiam................
(2011-01-31 18:06)

skomentuj ten artykuł