Przypomnienie o zakazie wędkowania w Obwodzie Ochronnym Nr 5.

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć
Przypominam iż od 1 października obowiązuje całkowity zakaz połowu wszelkich ryb w Obrębie Ochronnym Nr 5.
Zakaz obowiązuje tam od 1 października do 30 kwietnia każdego roku .

Przypominam wszystkim wędkarzom o Zakazie Amatorskiego Połowu Ryb w Zatoce Orlen SA na Wiśle, który zgodnie z Uchwałą z dnia 18 listopada będzie obowiązywał do 30 kwietnia.
Zatoka ujęcia wody przez spółkę PKN ORLEN SA. w ramach obwodu rybackiego Zbiornika Włocławskiego na rzece Wisła Nr 5 w gminie Płock to z jednej strony bardzo ciekawy zakątek dla wędkarzy nie tylko z Okręgu Płocko-Włocławskiego ( czytaj: ogromne skupisko wszelakich gatunków ryb). Głębokość tego akwenu to jest ok. 7m, szerokość ok. 120m oraz długość Zatoki ok. 450m. Jest to atrakcyjne miejsce dla wędkarzy, ale przede wszystkim dla szarpakowców i innych kłusowników.


Ciekawy dla kłusowników wszelakiej maści jest ten akwen ze względu na zimowisko ryb (zagęszczenie jest tak duże, że łowiąc kiedyś na boczny trok – ciężarek obijał cały czas ryby, więc tam nie wędkuję). Drugim powodem jest koniec granicy zakazanej dla rybaków poniżej Zatoki Orlen, gdzie tym wyznacznikiem jest wypływ rzeczki Brzeźnicy. To jest odległość ok.200m i bardzo często rybacy przekraczają tę granicę, mając niezły połów. Dlatego jestem przekonany, że etyczni wędkarze bardzo się ucieszą z tego ograniczenia gdzie ryby chcą przetrwać zimę. Jest to z większych zimowisk ryb .


Z racji tego , że jest to Obręb Ochronny ---- to wędkarze którzy będą łowić w zakazanym terminie , popełniają przestępstwo i Policja czy PSR musi skierować wniosek do Sądu Rejonowego , więc radzę pamiętać o tym wędkarzom , bo można potem żałować .


Przypomnę również zapis z RAPR-u iż z dniem 1 października nie wolno łowić w porze nocnej ze sprzętu pływającego .

i/ łowić ryb ze sprzętu pływającego w porze nocnej / od zmierzchu do świtu / w
jeziorach i zbiornikach zaporowych, z wyjątkiem okresu od 1 czerwca do 30
września.

Przypominam w imieniu wszystkich służb , że teren Wisły obok kanałku " Sobótka " jest codziennie monitorowany ze względu na wędkujących z łódek i biorących niewymiarowe sumki , nawet ponad 15 sztuk . Wędkarze Ci będą surowo karani.

Strażnik ---Jurek Suchodolski.

 


4.7
Oceń
(15 głosów)

 

Przypomnienie o zakazie wędkowania w Obwodzie Ochronnym Nr 5. - opinie i komentarze

jurekjurek
0
Ten zakaz połowu ze środków pływających jest na wszystkich zbiornikach zaporowych i jeziorach . (2012-10-06 19:50)
majapmajap
0
Cenne przypomnienie .Serdecznie pozdrawiam . (2013-03-07 08:41)
maniek210maniek210
0
Nawet nie wiedziałem dzięki (2018-05-05 16:17)

skomentuj ten artykuł