Pstrąg Białki 2015.

/ 15 zdjęć


Zgodnie z zapowiedziami, 26 kwietnia 2015 roku, odbyła się XXV edycja Międzynarodowego Turnieju Wędkarskiego Pstrąg Białki organizowanego przez Akademickie Koło Wędkarskie Skish z Białegostoku.

Tradycyjnie już, zbiórka uczestników imprezy oraz krótka odprawa przeprowadzona została nad rzeką Białą w centrum miasta, po której uczestnicy udali się na łowisko specjalne Bachury, gdzie odbywała się główna część imprezy.

Po przyjeździe na miejsce, około godziny 11, wszyscy zajęli zarezerwowane wcześniej stanowiska - większość postawiła na grunt i spławik; nie zabrakło również chętnych do obejścia łowiska ze spinningami.

Niestety ani pogoda nie rozpieszczała, choć i tak była znacznie lepsza niż w trzech poprzednich edycjach, ani woda nie darzyła. Do godziny 15 praktycznie u nikogo w podbieraku nie zameldowała się normalna ryba. Podobnie było u wędkarzy spoza imprezy, którzy tego dnia spędzali wolny czas na tym łowisku. Po piętnastej sytuacja zmieniła się jak za dotknięciem magicznej różdżki - najpierw trafiło się parę szczupaków u osób postronnych; pierwszy z naszej ekipy wymiarowego zębatego wyciągnął Hubert. Jego pięćdziesiątak dał sygnał, że dla drapieżników rozpoczęła się "pora obiadowa". Chwilę później podbieraliśmy wspólnie moją 67-centymetrową mamuśkę, następnym obdarowanym był Siwy, któremu się poszczęściło, gdyż tego dnia to jego ryba okazała się najdłuższa (74cm), i tak po kolei. Z gruntu również udało się wyciągnąć kilka fajnych karpików, z których 4,5- kilogramowa zdobycz Jimiego okazała się największa. Kiedy wszyscy mieli już na koncie zdjęcie z rybą brania ustały tak samo nagle jak się pojawiły i większość wędkarzy przeniosła się w pobliże ogniska, przy którym spędziliśmy resztę czasu.

Jak co roku impreza okazała się świetną okazją do omówienia planów na cały sezon, zaprezentowania nabytych nowości i wymiany spostrzeżeń.

Choć w tym roku spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, a jedyny gość z Krakowa sprawił, że impreza, co i tak bardzo naciągane, miała bardziej charakter ogólnopolski niż międzynarodowy, to i tak wspólnie spędzony czas możemy zaliczyć do bardzo udanych. A już niedługo bo końcem maja spotykamy się razem na rozstawianiu pomostu w naszej bazie w Węgorzewie, gdzie będzie okazja do popływania po większej wodzie. Kolejny Pstrąg Białki za rok.

 


4.3
Oceń
(6 głosów)

 

Pstrąg Białki 2015. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł