Puchar Jesieni 2018 Zaliczony!!

/ 4 zdjęć


W dniu 07.10.2018 na łowisku Odra Kamienie na Wyspie Puckiej zostały przeprowadzone w naszym Kole przedostatnie w tym sezonie a ostatnie gruntowe zawody wędkarskie pod nazwą Puchar Jesieni. Rozpoczęcie zawodów odbyło się skoro świt o godz. 07.30. Pomimo iż noc poprzedzająca zawody była wręcz ciepła (12 ⁰ C) to od godz. 09.00 rozpoczęła się treningowa jesień, czyli pochmurno, mała przelotna mżawka i silny chłodny wiatr, któremu musieli stawić czoło wszyscy uczestnicy. Zawodników do rywalizacji stanęło 32 w tym 3-jka juniorów. Po porannym poczęstunku m.in. pajdą chleba ze smalcem i ogóreczkiem dla rozgrzania, można było poczęstować się ciepłymi i zimnymi napojami oraz słodyczami w postaci wypieków. Oczywiście wszystko przygotował Jurek z bratem Andrzejem, za co należą się słowa uznania i podziękowania. Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy niespieszny krokiem udali się na stanowiska by o godz. 8.30 rozpocząć rywalizację z wiatrem, falą, wzbierającą wodą i rybami. Łowisko może nie obfitowało w jakieś okazy, ale można było zawiesić oko na dorodnych i soczystych płociach, jaziach, okoniach, były  też babki i o dziwo, ale tylko jeden okaz leszcza złowiony przez kol. Zbigniewa.  

Jak się okazuje w gruncie nie ma mocniejszego w tym roku jak kol Arek, który podobnie jak wiosną również jesienią nie dał szans rywalom, choć cały czas musiał się oglądać za siebie, bo stawka była niezwykle wyrównana do samego końca. Kategorię juniorów z wynikiem 1560 punktów wygrał kol. Alan, który na zawodach zagościł po raz pierwszy, ale przygotowywał się pod okiem dziadka. Natomiast wśród pań zwyciężyła kol. Teresa, która chciała się sprawdzić w rywalizacji sportowej tym bardziej więc szkoda, że rywalki wymiękły przed zawodami. 

Po skończonej rywalizacji zawodnicy mogli rozgrzać się gorącymi kiełbaskami z grilla serwowanym przez naszego logistyka. Zawody zakończył podsumowaniem Prezes Koła dziękując wszystkim za uczestnictwo i twardą walkę zapraszając na nasze kolejne zawody. V-ce Prezes Koła zapoznał wszystkich z wynikami wręczając jednocześnie upominki i nagrody za zajęcie najlepszych miejsc.

Podium zawodów prezentuje się następująco:

Kategoria Juniorów:

1.    kol. Alan  

2.    kol. Patryk

3.    kol. Dariusz

     Kategoria Kobiet:

1.    kol. Teresa  

Kategoria Seniorów:

1.   kol. Arkadiusz

2.   kol. Damian

3.   kol. Marek

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach.


 

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Puchar Jesieni 2018 Zaliczony!! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł