Puchar Kierownika Osiedla B.Chrobrego 2015

/ 2 komentarzy / 12 zdjęć


Kanał Wojnowicki to jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do wiosennego wędkowania. Łowisko , położone w powiecie leszczyńskim, gmina Osieczna – szerokie do 20 metrów i głębokie 0,7 - 1.5m. Dno przeważnie muliste, porośnięte moczarką, a brzegi trawiaste miejscami karłowate drzewa i trzcinowiska. Rybą dominująca jest tu płoć i leszcz, ale występują też inne gatunki jak karaś, lin czy okoń. Najlepszym okresem do połowu na tej wodzie jest wiosna – marzec i kwiecień, potem kanał zarasta tzw. kapelonami co znacznie utrudnia wędkowanie.
I właśnie tutaj 17 maja 2015 roku, członkowie Koła PZW „Chrobry” spotkali się, by rozegrać tradycyjne już zawody towarzyskie o „Puchar Kierownika Osiedla Bolesława Chrobrego”.
Na miejscu zbiórki o g.7.00 stawiło się 30 zawodników, co niektórzy z kibicami. Zarząd Koła mając na względzie dużą odległość łowiska od Poznania wynajął autobus, którym bez kłopotów dojechaliśmy nad samą wodę. Prezes Koła szybko omawia sprawy organizacyjne oraz warunki bezpieczeństwa na łowisku. Łowimy na jedną wędkę , metodą spławikową. Ilość zanęty ograniczona . Czas zawodów od g. 8.30 do 13.00. Po losowaniu wymarsz na łowisko – przygotowanie stanowiska , zanęty i wędek. Co niektórzy rozstawili już zawczasu parasole, gdyż pogoda nie nastrajała optymistycznie. Silny, a w porywach nawet bardzo silny wiatr, przesuwał po niebie niskie, ołowiane chmury z których w każdej chwili mógł spaść deszcz. Na szczęście tylko trochę pokropiło, a czasami błysnęło nawet słońce. Nie mniej jednak ciepło nie było.
8.30 – pada sygnał – „Można Łowić” . I tu niespodzianka – mimo tak zasobnego w ryby łowiska, jakim jest niewątpliwie kanał Wojnowicki – klapa. Ryby nie chcą współpracować z wędkarzami. Może wpływ na to ma niskie i stale opadające ciśnienie atmosferyczne, może ten silny wiatr wiejący wzdłuż kanału, w każdym razie nie biorą, a właściwie biorą bardzo słabo. Ciężką pracę z wędką urozmaicają tylko niespodziewani goście na łowisku – para łabędzi z dwoma małymi, szarymi jeszcze ” łabądkami” oraz szybująca w górze na wietrze para żurawi.
Wreszcie 13.00 – koniec łowienia i ważenie zdobyczy – przeważały drobne leszcze i płotki. Największą rybą zawodów – karaś srebrzysty tzw. „Japoniec” - 32 cm, mógł się pochwalić kol. MARCINKOWSKI Janusz.
I miejsce i Puchar sponsora , Kierownika osiedla B.Chrobrego wywalczył kol. MINGE Maciej z wynikiem 1840 pkt. II miejsce zajęła kol. MAIK Danuta – 1460 pkt. a III był kol. LENARCZYK Maciej z wynikiem 1440 pkt.
Wśród młodzieży I był kol. WOJTYNIAK Maciej – 420 pkt. ,a II miejsce zajęła kol. STYPEREK Paulina – również 420 pkt.
Po ogłoszeniu wyników oraz uhonorowaniu najlepszych pucharami i nagrodami nasz niezawodny Gospodarz Koła kol. Klimpel Ryszard zaprasza na kiełbaskę z grila i barszczyk, który serwuje wspólnie z kol. Barbarą Gmerek, a kol. Lidia Styperek częstuje swoimi wypiekami – dziś placek drożdżowy z rabarbarem. Konsumując te specjały wymieniamy się wrażeniami z zawodów. Można by tak jeszcze długo biesiadować, ale dziś mecz Lecha z Jagiellonią, więc do autobusu i wracamy do Poznania. Następne spotkanie to zawody spinningowe na Warcie – 14 czerwca.
P.S. Niestety, mimo dopingu rzeszy kibiców Kolejorz sromotnie przegrał z Jagą 1 – 3. Na szczęście Legia też się potknęła i ledwo zremisowała ze Śląskiem . Lech dalej na czele tabeli – oby tak do końca rozgrywek.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Puchar Kierownika Osiedla B.Chrobrego 2015 - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Kolejna elegancka relacja z wędkowania wspólnego z Kolegami, tylko pogratulować. Załączam pozdrowienia i do usłyszenia. (2015-05-24 13:50)
mbzofikmbzofik
0
Kompletne sprawozdanie z zawodów, które swoją treścią wprowadza w atmosferę rywalizacji wędkarskiej. Brawo dla Zbycha. Z pozdrowieniami mbzofik. (2015-05-26 19:53)

skomentuj ten artykuł