Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego - Dziewoklicz 10.04.16r - Starfish wygrywa!


Zawody spławikowe o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego w Szczecinie odbyły się w dniu 10 kwietnia 2016 roku na łowisku "Dziewoklicz". Na tych zawodach nie mogło zabraknąć czołowego klubu wędkarskiego Starfish Stargard. W naszym zespole nastąpiła zmiana jednego zawodnika. Mianowicie ze względu na imprezę okolicznościową nie mógł wystąpić Marcin Wąchalski. Z bardzo dobrym skutkiem jak się później okazało zastąpił go Robert Smelkowski.

Zawody zaczęły się od zbiórki o godzinie 7.00. Po omówieniu zasad nastąpiło losowanie: sektora kobiet, juniorów oraz trzech sektorów seniorskich. Także z pięciu osób składała się kompletna drużyna. Po losowaniu wszyscy udali się na swoje stanowiska. Sektor juniorów ustawiony był jako pierwszy, następnie były kobiety a za nimi trzy sektory seniorskie.

O 9.50 nastąpiło nęcenie zaś 10 minut później nastąpił start. Zawodnicy łowili batami jak i tyczkami. W siatkach wędkarzy dominowały płocie i krąpie łowione przede wszystkim na białe robaki, pinki, ochotki. Po 4h walki przyszedł czas na ważenie a następnie podanie wyników. Jak się okazało znakomicie zaprezentował się Wędkarski Klub Spławikowy "Starfish" Stargard. Na 9 zespołów zajął pierwsze miejsce. Sektor juniorów a było ich sześciu wygrał nasz zawodnik Dawid Bogusz. Sektor kobiet - wygrała Barbara Nagórska także ze Starfisha. Nasi seniorzy: Waldemar Nagórski oraz Piotr Rokicki zajęli odpowiednio 5 miejsce zaś Robert Smelkowski zajął 6 miejsce. Są to mimo wszystko dobre wyniki naszych seniorów gdyż we dwóch sektorach było po 15 zawodników zaś w jednym 16. Także wszystkich seniorów było 46 gdyż niektórzy startowali indywidualnie.

Klasyfikacja drużynowa, pierwsza trójka:

1. Klub Starfish Stargard - 18 punktów karnych,

2. Koło Pyrzyce - 22,

3. Klub Police -24.

Zwycięzcy sektorów;

- juniorzy - Dawid Bogusz - Starfish - 6320,

- kobiety - Barbara Nagórska - Starfish - 4080

- seniorzy:

Grzegorz Gołuchowski - klub Fala Pyrzyce - 8980,

Krzysztof Sindrewicz - koło Pyrzyce - 6250,

Mieczysław Bender - klub Lipień Szczecin - 5520.

Wyniki szczegółowe (nieoficjalne) w pliku

Zdjęcia z przygotowania oraz nęcenia:

https://picasaweb.google.com/115675238361455886868/OKSDziewoklicz10Kwietnia2016

 


0
Oceń
(0 głosów)

 Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego - Dziewoklicz 10.04.16r - Starfish wygrywa! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł