Puchar Prezesa - Olejnica 2014

/ 15 zdjęć


31 sierpnia 2014 roku o poranku chętni do powalczenia o Puchar Prezesa zgromadzili się przy hali sportowej w oczekiwaniu na autobusiku. Punktualnie o 5:30 ruszamy do Olejnicy przy pierwszych kroplach deszczu. W czasie niemal całej drogi towarzyszy nam deszcz. Dojeżdżając do Wielenia wjeżdżamy na suchy asfalt. Może połowimy w bezdeszczowej pogodzie. Parę minut po godzinie 7 jesteśmy na miejscu. Na przydrożnym parkingu Prezes przedstawia regulamin zawodów i losujemy stanowiska. Każdy idzie na swoje stanowisko by rozpocząć przygotowania. Nęcenie o 7:55 a początek zawodów o 8:00. Deszcz o nas nie zapomniał. O 7:30 pierwsze krople padają na lustro wody. Około 30 lat wstecz usłyszałem pierwszy raz takie powiedzenie, że "DLA WĘDKARZA ŻADNA POGODA NIE JEST STRASZNA" więc ponczo na siebie i trzeba było walczyć. Do siatki trafiały przede wszystkim ukleje, płotki i leszczyki. Podczas ważenia ryb znalazły się jeszcze dwa liny i jeden karaś. Zawody trwały 3 godziny w tym mieliśmy godzinne odsapnięcie od deszczu. Wyniki nie były powalające jak w latach poprzednich ale w sumie złowiono 23,94 kg ryb przez 11 zawodników. Zawody wygrał i puchar zdobył Marek Korcz wynikiem 4,92  kg wyprzedzając Jacka Rosę o 4 gramy. Wynik Jacka to 4,88 kg. Kolejne miejsca zajęli: Darek Kucz - 2,88 kg, Maciej Szewczak - 2,16 kg, Leszek Kucz - 2,06 kg i na 6 miejscu uplasował się Rafał Jarmużkiewicz z wynikiem 1,79 kg. Podróż powrotna z przerwą w Wieleniu na posiłek i tradycyjnie już w Mochach - oczywiście na lodach. 
Wśród zamieszczonych niżej zdjęć są dwa z medalem okolicznościowych z roku 1986 z zawodów jakie organizował ówczesny  Metalplast - Leszno dla zakładów Metalplast z całej Polski.
Następne zawody to 1 tura zawodów spinningowych na zbiorniku zalewowym w Radzynach w dniu 6 października 2014 roku.  Dojazd na miejsce zbiórki własnym transportem.

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Puchar Prezesa - Olejnica 2014 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł