Puchar Starosty Jędrzejowskiego -Oksa 05.09.2021

/ 80 zdjęć


W pierwszą niedzielę września br. na zbiorniku Brodek w Oksie odbyły się drużynowe zawody o Puchar Starosty Jędrzejowskiego. Udział w zawodach wzięło 10 czteroosobowych drużyn: PZW Lin nr 1 Jędrzejów, Ochotnicza Straż Pożarna Jędrzejów, PZW Lin nr 2 Jędrzejów, Sklep U Zdzicha, Fish Hunter Sobków, PZW Karaś Małogoszcz, Stowarzyszenie Nasza Woda Oksa, Team 101 Końskie, PZW Sędziszów Miasto, Catfish Jędrzejów. Łącznie udział wzięło 40 osób. Zawody rozegrano metodą spławikową na jedną wędkę. Wszystkich zebranych w imieniu Starosty Jędrzejowskiego przywitał Krystyn Toczyłowski Prezes koła Lin w Jędrzejowskie, który życzył przysłowiowego połamania kija. Po odprawie wędkarze udali się na wylosowane miejsce w celu przygotowania się do zawodów. O godzinie 8:50 sędzia dał sygnał oznaczający nęcenie ciężkie a 10 minut później dał sygnał oznaczający początek rywalizacji. W ruch poszły baty, odległościówki oraz tyczki.
Pomimo tego, że pogoda w tym dniu dopisała było słonecznie to w nocy było zimno miejscami 3 stopnie. Tak zmienne warunki atmosferyczne miały wpływ na żerowanie ryb, które niechętnie współpracowały. Zawodnicy robili wszystko aby przekonać je do współpracy i łowić piękne okazy (złowiono dwa karpie o wadze powyżej 2 kg). W tym dniu dominowały karpie i karasie. Oprócz nich łowiono też okonie i płocie.
Po upływie czterech godzin sędzia zakończył rywalizację i przystąpiono do ważenia ryb. W czasie, gdy podliczano wyniki zawodnicy posilali się ciepłym posiłkiem, spożywali napoje oraz wymieniali się swymi spostrzeżeniami odnośnie brań ryb.

Po chwili ogłoszono wyniki:

I miejsce zdobyła drużyna PZW Karaś Małogoszcz z wynikiem 14 pkt i wagą 22155kg
II miejsce zdobyła drużyna PZW Lin nr 1 Jędrzejów z wynikiem 14 pkt i wagą 22095kg
III miejsce zdobyła drużyna Team 101 Końskie z wynikiem 16 pkt
IV miejsce zdobyła drużyna Fish hunter Sobków z wynikiem 17 pkt
V miejsce zdobyła drużyna PZW Lin nr 2 Jędrzejów z wynikiem 21 pkt
VI miejsce zdobyła drużyna PZW Sędziszów Miasto z wynikiem 22 pkt

Największą rybę Karpia o wadze 3120g złowił Grzegorz Stanek.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Nasza Woda Oksa za udostepnienie zbiornika oraz sponsorom za finansowe wsparcie.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Puchar Starosty Jędrzejowskiego -Oksa 05.09.2021 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł