Puchar Wieczorka -19.04.09.

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć


Nareszcie się zaczęło. Dnia 19.04.2009 roku na zalewie Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wlkp. wędkarze spławikowi Okręgu kaliskiego rozpoczęli sezon sportowy uczestnicząc licznie w zawodach wędkarskich o Puchar Wieczorka. Są to zawody zaliczane do klasyfikacji GRAND PRIX powyższego Okręgu. Jak co roku spragniony wędkowania po przerwie zimowej, spakowałem sprzęt do samochodu i o godzinie 6.00 wyruszyłem w drogę.

Sprzęt jaki od dawien dawna stosuję na tym łowisku, a mówimy o łowieniu na tyczkę, to delikatne zestawy w rozmiarach od 0,5 do 1 grama (gramatura spławika) – dlaczego takie, otóż jest to łowisko płytkie w którym dominuje drobna ryba tj: płoć, krąp, leszczyk oraz wszędobylski okoń i częste ostatnio jazgary. Żyłka główna moich zestawów to 0,10 a stosowana na przypony od 0,06 do 0,08, wszystko połączone z gumą amortyzatora o rozmiarze 0,70. Piaski zawsze zaskakują i tym razem nie było inaczej. Okazało się że organizatorzy dwa tygodnie wcześniej zarybili zbiornik karpiem a sam zbiornik był zamknięty do wędkowania. Podczas przygotowań do zawodów z pokrowca wywędrował na światło dzienne top z zestawem na grubego zwierza. Top karpiowy, uzbrojony w gumę 1,2.

Zestaw też nieco mocniejszy gdzie żyłka główna to 0,14 a przypon 0,12 – i jak się potem okazało słuszny to był wybór. Zanęta to mój klasyk: Sensas Gardons 3000 + Lorpio Grand Prix Competition (Roach) + ¼ opakowania Epiceine a wszystko doprawione wanilią Vanillix. Tym razem dodałem jeszcze trochę konopi mielonych grilowanych. Do tego wszystkiego po wymieszaniu dodałem 3 kilogramy gliny rozpraszającej. Konkretne jedzonko to ochotka haczykowa oraz pinka a do zanęty jokers. Zbrojenie sprzętu zakończyłem, dorabianie zanęty również czas zacząć rywalizację. Pada sygnał do nęcenia. Do wody śmigają kule odrobinę wcześniej przygotowane a po chwili rozpoczynają się zawody.

Pierwsza godzina to systematyczne dłubanie drobnicy, następna godzina już pierwsze próby na karpia ale jeszcze nie wszedł w zanęcone miejsce ( czy w ogóle się pojawi). W trzeciej godzinie pojawiły się ciut większe leszczyki a karpi ani widu, ani słychu. Na 15 minut przed końcem imprezy spławik niknie w wodach zalewu Piaski – Szczygliczka a amortyzator zaczyna pracować i pokazywać się w coraz większej okazałości, co świadczy że na drugim końcu zestawu siedzi karp. Przy gumie jaką zastosowałem w topie nie bawię się z nim długo i już po chwili karp jest w podbieraku.

Mimo usilnych prób złowienia jeszcze jednego karpie już więcej tego dnia nie współpracowały z moją skromną osobą. Łączna waga moich ryb tego dnia to 2720 gram co daje 12 miejsce w zawodach. Jak na początek sezonu jestem zadowolony, jeszcze tak wysoko nie zaczynałem sezonu sportowego, może zapowiada się dobry sezon, OBY!!!

 


4.3
Oceń
(24 głosów)

 

Puchar Wieczorka -19.04.09. - opinie i komentarze

KYLONKYLON
0
Fajnie opisane zawody i fajne zdjęcia,szkoda tylko,że takie odległe miejsce,ale zdarza się inni też chcą wygrywać,może następnym razem będzie lepiej czego Ci życzę.Daję 5. Ja swoje pierwsze zawody mam 26.04 zobaczymy jak pójdzie.Pozdrowienia. (2009-04-22 16:03)
MAVER61MAVER61
0
Przyjemnie poczytać o zawodach tym bardziej że ja pierwsze mam też 26.04 i to w nowym kole na nieznanej wodzie.Życzę koledze jeszcze większych sukcesów i pozdro dla kylona.Wodom cześć. (2009-04-22 19:25)
hubihubi
0
Dobry opis życze jeszcze większych sukcesów pozdrawiam. (2009-04-22 19:52)
robson1robson1
0
Witam.
Cieszę sie,ze jestes zadowolony z rozpoczęcia sezonu.
(2009-04-22 23:06)

skomentuj ten artykuł