Puchar Wiosny-Rozpoczęcie sezonu spławikowego-Ina

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć
Przysłowie mówi „w marcu jak w garncu” więc organizatorzy troszkę obawiając się o stan pogody rozpoczęli już o godz. 6.30 przygotowania do przeprowadzenia inauguracji sezonu spławikowego 2016.   Mroźny poranek przemienił się w pochmurne i chłodem wiejące przedpołudnie jednak ostatecznie pogoda zdecydowała się sprzyjać naszym zawodnikom do końca trwania zawodów a nawet uległa poprawie-szkoda że słońce wyszło późno. Tradycyjnie rozpoczęcie sezonu zaplanowano na naszej flagowej rzece Inie oczywiście na odcinku nizinnym.

Dzięki zaangażowaniu członkom koła i zarządowi zawodnicy mogli na dzień dobry zakosztować kawy i herbaty oraz poczęstować się dobrym ciachem, które nasze dziewczyny upiekły z okazji Dnia Wędkarza. W końcu dlaczego sobie nie podarować trochę przyjemności przed rywalizacją w gronie miłośników wędkarstwa.

Prezes koła kol. Zbigniew Kowalczyk powitał przybyłych, przedstawił plan zawodów i zagrzał do rywalizacji a przewodniczący komisji sędziowskiej kol. Stefan Kałuża omówił zasady rywalizacji.

O godzinie 9.00 padł sygnał i trzeba było już stanąć w szranki nie tylko z innymi wędkarzami ale również trzeba było wykazać się umiejętnościami niemal magicznymi w przywoływaniu ryb. No i znaleźli się że tak powiem „magicy”. Ogólnie rybki jakoś nie chciały współpracować pewnie przez to kilkugodzinne ochłodzenie ale. Właśnie to „ale” - ale na niektórych stanowiskach chyba stały ławice ryb, bo jak wytłumaczyć zwycięzcę, który bez względu na to czy patrzył na spławik, czy gawędził z obserwatorami, co chwilę wyciągał kolejne ryby. Koledzy z sąsiednich stanowisk również widząc to nie mogli uwierzyć   w to co się dzieje, gdyż tuż obok brania były  jak w czarnej dziurze w kosmosie.

No ale jakoś dotrwaliśmy do końca i większość zawodników mogła pochwalić się zdobyczami. Były i dorodne płocie, jazie, klenie, piękne garbusy, a i leszczyk się trafił i jaź. Komisja sędziowska oczywiście wszystko poważyła policzyła i zasiedliśmy do gorącej grochówki kolegi Jurka, który razem z kol. Tadeuszem od rana  przygotowywali strawę dla gladiatorów wędkarstwa.  W zawodach uczestniczyło 50 zawodników w tym 9 juniorów i jedna zawodniczka.

Po zakończeniu poczęstunku Prezes koła wraz z komisją sędziowską ogłosili wyniki dziękując wszystkim obecnym za udział. Prócz upominków dla zwycięzców każdy z uczestników otrzymał z okazji święta kalendarz by nie przeoczył kolejnych zawodów;)

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco (pierwsza dziesiątka-reszta danych na naszej stronie w zakładce „wyniki GPX”) :

Kategoria Senior:

1.      Kol. Ryszard Matyjaszczyk – 4930 pkt.


2.      Kol. Grzegorz Michalski – 3170 pkt.


3.       Kol. Krystian Misztal – 2660 pkt.


4.      Kol. Adam Siedlecki


5.      Kol. Józef Walicki


6.       Kol. Mirosław Buczma


7.      Kol. Marcin Szyłobryt


8.       Kol. Zbigniew Kowalczyk


9.       Kol. Jerzy Wilkaniec, Kol. Michał Szyłobryt


Kategoria Junior:

1.   Kol. Sebastian Szustak – 1520 pkt.


2.      Kol. Jakub Kaczmarkiewicz – 730 pkt.


3.     Kol. Eryk Marciniak – 610 pkt.


4.      Kol. Jarosław Kowalski


5.      Kol. Adam Belka


                Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaciętą rywalizację zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie w zakładce galeria zdjęć  oraz bezpośrednio pod linkiem:

https://onedrive.live.com/redir?resid=8965BF11A8EF1555!18637&authkey=!AKIqVqnuRxrk5Eo&ithint=folder%2cJPG


  

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Puchar Wiosny-Rozpoczęcie sezonu spławikowego-Ina - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
+2
Jak na tak wczesna porę roku wyniki całkiem przyzwoite. Gratulacje dla zwycięzców.Pozdrawiam. (2016-03-20 05:17)

skomentuj ten artykuł