Puchar Wiosny za nami, 28 marca 2015

/ 2 komentarzy

Inauguracja spławikowego sezonu 2015 za nami. Pierwsze zawody pod nazwą ”Puchar Wiosny” rozpoczynające sezon odbyły się w dniu 28. Marca 2015r. na rzece Ina od strony ulicy Nowowiejskiej.
Obawy o pogodę były lekko uzasadnione ale pomimo nich aura okazała sie łaskawa i nie padało a temperatura 8 stopni pozwoliła na sprawne przeprowadzenie rywalizacji wśród wyposzczonych po zimie spławkowców. Frekwencja zawodnicza Koła jak na początek roku bardzo pozytywna i na starcie stawiło się 48 zawodników w tym 10 juniorów.
Jak zwykle Zarząd Koła zajął się organizacją i zabezpieczeniem miejsca przeprowadzenia zawodów oraz przygotowaniem stanowisk juz od godz. 06.00 sprzątając rejon zawodów i przygotowują stanowiska dla wędkarzy – musze tu przyznać iż członkowie zarządu pomimo wieku mają w sobie więcej charyzmy, zaangażowania i werwy niż dzisiejsza młodzież:) a wszytko to społecznie.
Zawody tradycyjnie już otworzył Prezes Koła kol. Zbigniew witając wszystkich przybyłych, natomiast zasady i przebieg zawodów przedstawiła komisja sędziowska.
Losowanie stanowisk przebiegło sprawnie i szybko, dzięki czemu zawodnicy mieli dużo czasu na przygotowanie sprzętu, zanęt i przynęt. W wyniku przeprowadzonego losowania uczestnicy zajęli stanowiska oraz rozpoczęli przygotowanie sprzętu. Zawodnicy stosowali różne metody prezentacji przynęty by zwiększyć połów ale brania przychodziły jak tramwaje w Szczecinie – co jakiś czas i to stadami a potem długie przerwy. Pewnie pomimo ładnej temperatury ryba nie jest jeszcze przygotowana na taką ilość zanęty w łowisku. Niemniej jednak można było złowić pokaźnych rozmiarów płocie, ładne okonki, jazie i oczywiście ukeje.

Wyniki zawodów przedstawiły sie następująco:

Klasyfikacja 1-szej dziesiątki Seniorów:
1. Dębski Mirosław - 2410 pkt.
2. Smelkowski Robert - 2020 pkt.
3. Szyłobryt Marcin - 1700 pkt.
4. Kaczmarek Andrzej
4. Michalski Grzegorz
6. Matyjaszczyk Ryszard
7. Piotrowski Zdzisław
8. Ławrynowicz Dominik
9. Bagiński Aleksander
10 Misztal Krystian

Klasyfikacja 1-szej dziesiątki Juniorów:
1. Belka Adam - 1210 pkt.
2. Skalska Karolina - 1200 pkt.
3. Zduniak Dominik - 790 pkt.
4. Kowalski Jarosław
5. Sawicki Remigiusz
6. Bagiński Aleksander
7. Kaczmarkiewicz Jakub
8. Żurawski Damian
9. Nowicki Kacper
10.Marciniak Eryk

Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe w zależności od zajętego miejsca i jak słychać było tu i ówdzie wszyscy uczestnicy zawodów już szykują się na kolejne wydanie Mistrzostw Koła, których pierwsza tura odbędzie się na łowisku Wapnica Mała pod Topolami w dniu 18.04.2015r.
Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników i zdobytych nagród a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach juz w przyszłym miesiącu.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć na naszej stronie: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w zakładce: „relacje z zawodów i zebrań”
lub bezpośrednio tutaj http://1drv.ms/1D5Ygdn

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Puchar Wiosny za nami, 28 marca 2015 - opinie i komentarze

zwir73zwir73
0
Fajny rysunek***** (2015-02-27 22:25)
dendrobenadendrobena
0
Wyniki jak na tą porę roku przyzwoite. Gratulacje dla zwycięzców.Pozdrawiam. (2015-04-07 20:26)

skomentuj ten artykuł