Puchar Ziemi Lubocheńskiej 2015.

/ 5 zdjęć


W dniu dzisiejszym 12 września wędkarze z koła nr 6 Nowy Glinnik oraz zaproszeni goście z innych kół spotkali się nad Zalewem Sulejowskim aby rozegrać zawody spławikowo gruntowe o Puchar Ziemi Lubocheńskiej. Jak sama nazwa wskazuje patronat nad zawodami objął UG oraz Wójt Gminy Lubochnia pan Tadeusz Józwik. Do zawodów zgłosiło się 30 zawodników. Zbiórka i losowanie odbyło się o 6,30 i do wędkowania przeznaczono 5 godzin. Z rana pogoda nas zas koczyła deszczem ale w miarę zbliżania się rozpoczęcia zawodów deszcz ustał.

Ryby brały nie za specjalnie. Kilku kolegów próbowało złowić ukleje ale i te gdzieś przepadły w otchłani zalewu. Podeszły za to leszcze i  krąpiki. Piotrek Maciąg wyszedł na czoło rywalizacji ale im bliżej zakończenia słychać było po linii że inni też łowią ładne leszcze. Po 5 godzinach zmagań padł sygnał do zakończenia zawodów. Komisja wagowa ruszyła do pracy. Pierwsze miejsce z wynikiem 4490 pkt zajął Mirek Przybyłek, drugi był Krzysiek Zdral z wynikiem 2305 pkt, trzeci Mariusz Wójciak 2300 pkt, czwarty Zdzisław Ciźla 1510 pkt, piąty Piotrek Maciąg 1275 pkt a szósty Czarek Pełka 1220 pkt. Padły dwie rekordowe ryby zawodów - leszcze o wadze 1525 gram złowili Krzysiek Zdral i Mariusz
Wójciak.
Zwycięzcy odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Lubochnia Tadeusza Skonecznego okazałe puchary dyplomy i talony na sprzęt wędkarski.
Na zakończenie zasiedliśmy do wspólnego posiłku rozmyślając gdzie za rok rozegrać tak fajne zawody.

W imieniu wędkarzy oraz zarządu koła serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Tadeuszowi Józwikowi za wspieranie wędkarstwa i pomoc jednemu z najmniejszych kół Okręgu Piotrkowskiego.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Puchar Ziemi Lubocheńskiej 2015. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł