Puchar Zofiówki 2016

/ 2 komentarzy / 59 zdjęć


W dniu 02.10.2016  w miejscowości   Zofiówka po raz trzeci spotkały się  koła Kleń Lutomiersk Kolumna,aby powalczyć o przechodni Puchar Zofiówki.W 2014 roku puchar powędrował do Lutomierska ,w 2015 przyozdabiał siedzibę "Klenia"  przy Traugutta 2 w Pabianicach.

Na zbiórce   stawiło się 47 wędkarzy w tym 4 juniorów i jedna kobieta .

Do walki o puchar, prezesi wyznaczyli sześcioosobowe drużyny ,po dwóch na sektor.Losowanie przebiegło sprawnie ,a koledzy sprawiali wrażenie jak by się nie mogli doczekać.Dopiero na stanowiskach odkryli że głębokość waha się pod tyczką od 30-60cm. Pod matchem nie było dużo lepiej .Przeglądając poprzednie relacje ten stan się powtarza, wniosek nasuwa się jeden, te zawody należy przeprowadzać wiosną ,najpóźniej do czerwca.

Warunki były jednakowo trudne dla wszystkich, kto potrafił lub miał więcej szczęścia to zapunktował.

Bywało na wadze tak:

Było też tak ,a w czternastu przypadkach nawet mini jazgierka nie dało się złowić.


Najlepiej z wszystkich wypadł Paweł Krawczyk, wagą 3180g po raz kolejny stanął na najwyższym podium w tej imprezie (2014 również ) i poprowadził swoją drużynę w składzie: Mariusz Milczarek,Hudański Marcin,Jaworski Michał,Piłat Krzysztof,Szewczyk Marcin do zwycięstwa .Suma punktów sektorowych 17 .

Drugie miejsce zajęli koledzy z Lutomierska, 45 pkt.sektorowych w składzie: Wasilewski Jarek,Sęczkowski Denis,Krysiak Andrzej,Pluciński Wiktor,Maras Janusz,Kukulak Marcin.

Drużyna z Kolumny nałapała punktów więcej niż ryb - 52 ,w składzie: Becht Grzegorz,Switała Roman,Woszczak Łukasz,Miksa Włodzimierz,Czaplicki Andrzej,Karolak Roman.

Prezes koła Kolumna Grzegorz Becht i zuchy z Klenia.


Najlepsi seniorzy indywidualnie ,pierwsza trójka (Kleń):1-Krawczyk Paweł ,2-Berlak Piotr,3-Milczarek Mariusz,4-Miksa Włodek (Kolumna),5-Jaworski Michał (Kleń),6-Wasilewski Jarek(Lutomiersk)


Dodatkowo ta impreza była zaliczana do Młodzieżowego Grand Prix Kół .Na podium stanęli 1-Krystian Owczarz (Kleń),2-Maciej Roźniecki (Lutomiersk),3-Denis Sęczkowski(Lutomiersk).

Ania nie miała rywalek i nie złowiła żadnej ryby (zresztą jak wielu), ale swoją obecnością razem z Sylwią  uświetniła te zawody .Z tym że Sylwia w tym dniu znów była w roli fotoreportera i dzięki Niej mamy tak fajne zdjęcia.Dzięki wieloletniej współpracy ze sklepem Match Pro ,dla każdego juniora i kobiety czekał pakiet glina + zanęta Match Pro.Frekwencja w tych kategoriach nie zachwyca ,ale gratuluje tym co przyjechali i mimo trudnych warunków przystąpili do rywalizacji.

Dziękuje sponsorom czyli zarządom kół za przeznaczenie środków na nagrody i firmie Match Pro, że mogliśmy markowy sprzęt pozyskać w atrakcyjnych cenach .

Obsługę cateringową znaleźliśmy w drodze losowania stanowisk(najbliżej parkingu) Paweł Krawczyk i Artur Mucha trafili  fuchę nalewania grochówki .Przygotowanej przez restaurację AGAMA z Pabianic,dzięki za pomoc.

Raczej się nie nadźwigali ,ale ktoś musiał to wszystko zważyć i przeliczyć. W roli sędziów w 100% sprawdzili się  Włodzimierz Antczak (Kolumna) i Darek Szewczyk (Kleń) - za dobrą robotę duże DZIĘKI.

Dziękuje wszystkim za sportową postawę ,mimo sporej grupy wszystko odbyło się sprawnie i przyjemnie.

Link do wyników

W załączniku znajdziemy tabelę Grand Prix Koła Kleń ,została nam już ostatnia tura 16.10.2016 jeśli ktoś chce poprawić wynik zapraszam na Leźnicę Wielką.


 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Dokumenty (1)Puchar Zofiówki 2016 - opinie i komentarze

MARCINSMULIKMARCINSMULIK
+1
Choć rybki nie współpracowały naprawdę walka była do końca, i jak to w naszym zwyczaju sektory były sprawiedliwie rozstawione. Brawo dla organizatorów. Sam miałem w tym swój wkład. (2016-10-06 20:35)
Lovelas007Lovelas007
0
Zofiówka ma swój urok i pomimo płytkiej i tak było super . Oby częściej dopisywały puchary ;) (2016-10-06 21:50)

skomentuj ten artykuł