Puchar Zofiówki ,I MGPK,III GPK. - 11.06.2017

/ 52 zdjęć


W dniu 11.06.2017 po raz czwarty spotkały się trzy koła Kolumna,Kleń,Lutomiersk aby "powalczyć" o puchar Zofiówki (łowisko specjalne).

Tradycyjnie drużyny wybrane przez prezesów składały się z sześciu osób ,po dwóch na sektor.

Na zbiórce stawiło się 36 seniorów oraz 10 młodych adeptów wędkarstwa sportowego (U-15,U-20).

Po sprawnym losowaniu zawodnicy rozeszli się na stanowiska,biorąc pod uwagę przemarsz na  sektor po drugiej stronie stawu , czasu na przygotowanie było ok.2.5h .Naturalnie nie wszystkim się to podobało ,niektórzy woleli by w ten słoneczny dzień zmywać naczynia ,odwiedzić teściową ,może nawet naprawić cieknący od roku kran.Na szczęście większość z tej decyzji była zadowolona.

Zasadniczą zmianą do poprzednich edycji był termin zawodów .Wszystkie poprzednie odbywały się w październiku przy niskim stanie wody ,co miało duży wpływ na wyniki.Tym razem staw był prawie pełen ,dla bywalców powiem (schody zakryte).

Wyniki z tej imprezy były zaliczane do:Zawody drużynowe trzech kół - Puchar Zofiówki ,Grand Prix Koła Kleń ,Grand Prix Koła Kolumna oraz I tura Młodzieżowego Grand Prix Kół.

Zacznę od młodzieży , już na zbiórce widok dziesięciorga młodych sportowców poprawił mi  humor ,a jaszcze blasku dodała  V-ce mistrzyni Okręgu Sieradz 2017 w kat.U-20  Olga Kowalczyk z koła Pstrąg Sieradz. Zebranie takiej grupy pozwoliło  na stworzenie pełnego sektora który wyznaczyliśmy w najgłębszej części zbiornika (przy upuście) oraz zapowiadało fajną rywalizację.Młodzi łowili też 4 godziny.

Jak wykazała komisja sędziowska ,wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania .Damian Chudziński o mało co nie wygrał całych zawodów wagą 5050 g .Dodam tylko ,że Damian w piątek przed zawodami zakupił pierwszą w życiu "tyczkę" i już zaliczył  taki sukces.Drugie miejsce zajął Maciej Roźniecki V-ce Mistrz Okręgu Sieradz 2017 kat.U-15 z koła Lutomiersk, wynikiem 4115g.

Trzecie miejsce  zajął Olek Jaros (Kleń),wagą 3550g. Przed Patrykiem Bednarkiewiczem 3510g (Kleń).
Odrobina wkładu finansowego z każdego koła oraz współpraca z sklepem Match Pro ,stworzyła nam atrakcyjną pólę nagród.Nagrody wybierano wg.punktów sektorowych ,dodatkowo najlepszy junior otrzymał zgrzewkę słodkiego napoju .Upominek w postaci zanęty lub gliny otrzymał każdy z młodych wędkarzy.Rodziców uspokajam -szampan był dla najlepszej drużyny.W sektorach seniorów pierwsze miejsca zdobyli :A- Arkadiusz Augustyniak(Kleń)4400 pkt.Sektor B - Owczarz Marek (Kleń) 5630pkt. C - Szewczyk Marcin (Kleń)4990 pkt. Ponieważ dawno  na podium nie bywałem ,to wykorzystam tą okazję i pochwalę się swoim urobkiem (PR Zofiówki 5630/4h) :Najlepsi w generalce :Przechodzimy do najlepszej drużyny , po zliczeniu punktów sektorowych okazało się ,że puchar nadal będzie przyozdabiał siedzibę "Klenia".Trzeci raz z rzędu ,w 2014 był w posiadaniu koła Lutomiersk.

1-Kleń suma pkt - 19 , 2- Kolumna suma pkt. - 26 , Lutomiersk - suma pkt.45

Zwycięska drużyna:Arkadiusz Augustyniak,Marcin Szewczyk,Krzysztof Piłat ,Mariusz Milczarek,Michał Jaworski,Marcin Smulik.


Dziękuje komisji sędziowskiej :Arkadiusz Jaros,Mariusz Grys i Włodzimierz Antczak za sprawną opiekę nad zawodami.Włodkowi Miksa za zdjęcia ,choć przez ten upał zapomnieliśmy zrobić fotki grupowej, a 46 zawodników to już spora gromadka.(Następnym razem zaczniemy od końca)

Pozdrawiam wszystkich uczestników i do zobaczenia nad wodą. 

Pełne wyniki znajdziemy tutaj: 

Informacje dodatkowe

 • Typ zawodów: 
  GRAND PRIX
 • Data/Miesjce zawodów: 
  0000-00-00 / ( » » )
 • Godzina/Miesjce zbiórki: 
  00:00
 • Czas trwania zawodów: 
  od godziny: 00:00 do 00:00
 • Kwatery w pobliżu 
  meteor-turystyka.pl


5
Oceń
(3 głosów)

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

Puchar Zofiówki ,I MGPK,III GPK. - 11.06.2017 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł