Łowisko Radziki

/ 1 komentarzy

Wyrobisko "Radziki" położone jest na terenie wsi Radziki, gm. Wąpielsk w dorzeczu rzeki Drwęcy. Zajmuje powierzchnię 60,0 ha. Maksymalna głębokość zbiornika wodnego wynosi 10,0 m, średnio 2,0 m. .Wokół zbiornika występuje roślinność wodna wynurzona jak i zanurzona.
Wyrobisko o kształcie wydłużonym podobnym do prostokąta, stoki misy jeziorowej łagodne, a dno z górkami, lekko opadające w kierunku głębszych partii. Woda w całym słupie głębokości jest dostatecznie natleniona, o dość wyrównanej temperaturze w okresie letnim. Jest akwenem zaliczonym do typu linowo-szczupakowego. Ryby w wyrobisku to:szczupak,, karaś, lin, i płoć a przede wszystkim ukleja!
Właśnie na tym akwenie Brodnicka Liga Spławikowa pod przewodnictwem kol...Jacka, Leszka i Romka zakończy swoje zmagania z wędką! Jakie będą wyniki zobaczymy po podliczeniu pkt. Zakończenie zaplanowano na dzień 21 września 2013r

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Łowisko Radziki - opinie i komentarze

stiven 48stiven 48
0
Zapomiałem dodać że : Wszystkie zawody B.L.Spławikowej będą przeprowadzone w I -Turze, która będzie trwała 4godziny. (2013-02-23 10:09)

skomentuj ten artykuł