Rakieta zanętowa- Impact Spod firmy Fox

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


Na rynku istnieje wiele różnych narzędzi, które pomagają umieścić zanęte w łowisku. Są to proce, rury rzutowe, katapulty do zanęty, łyżki zanętowe i oczywiście wiele różnych rakiet. Choć każde z tych narzędzi ma swoje zalety, to w porównaniu z rakietami zanętowymi ich stosowanie jest ograniczone. Na przykład rury rzutowe przeznaczone są do nęcenia wyłącznie kulkami, a proce umożliwiają nęcenie jedynie na bliskie i średnie odległości. Czym jest więc rakieta zanętowa? Jest to ogólnie rzecz biorąc przyrząd w kształcie rakiety, który umożliwia zanęcenie łowiska za pomocą wędki. Rakieta jest wyporna, więc będzie pływać i uwolni całą swoją zawartość, gdy uderzy o powierzchnię wody. Doskonałość tej metody polega na tym, że może być stosowana z przynętami każdego typu na dowolną odległość. Jedynym ograniczeniem są fizyczne możliwości rzutowe wędkarza. W ciągu ostanich lat krztałt i funkcje rakiet zanętowych wielokrotnie się zmieniały, ewoulując do postaci, którą mamy dzisiaj - Impact Spoda. Narzędzie to zostało zaprojektowane tak aby nęcenie rakietą i jego skuteczność były łatwiejsze niż dotychczas. Od tego sezonu używam rakiety o nazwie Impact Spod firmy Fox. Dzięki swojemu kształtowi umożliwia proste napełnienie i zamknięcie tuż przed zarzuceniem. Oznacza to, że podczas rzutu z rakiety nie wydostają rzadne cząstki. Kiedy rakieta uderzy o wodę otwiera się pokrywka a zawartość wysypuje się do jeziora. Impact Spod pozwala na dalsze i celniejsze rzuty niż jakakolwiek rakieta, której używałem wcześniej. Ponadto ułatwia mi ładne rozproszenie się przynęt w danym miejscu. Jest to wspaniałe narzędzie, które pozwala zanęcić łowisko tam, gdzie inny sprzęt, jak rury rzutowe, czy proce zawodzi. Polecam ją każdemu karpiarzowi.

 


4.1
Oceń
(8 głosów)

 

Rakieta zanętowa- Impact Spod firmy Fox - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
Mimo , ze używam spomba to podobno ten impakt zabiera duzo więcej towaru, a jak z zawiasami w nim , bo słyszałem , ze to jest najsłabszy punkt foxa (2016-07-25 11:41)
MarkHunterMarkHunter
0
Witaj Jakub parę razy używałem ją nad wodą,rzuty ponad 100 metrów i na razie nic się nie stało wracała do mnie w jednym kawałku.Co do zawiasów to są bardzo delikatne i zasiałeś trochę niepokoju,ja napisałem,że polecam ja każdemu karpiarzowi a tu może się okazać,że wprowadziłem Kolegów w błąd.Dziękuje za przeczytanie mojego wpisu.Pozdrawiam (2016-07-26 11:20)
pstrag222pstrag222
0
Nie zanm tyle tego produkty , aby go oceniać , ale właśnie tak słyszałem od uzytkowników impakta, ze zawiaski siadają, ale idzie to zrobić w domowym warsztacie (2016-07-26 12:22)
soniq3443soniq3443
+1
dokładnie tak jest jak kolega wyżej pisze,ten bolec który łączy obydwie częsci lubi wypadać trzeba go trochę domowym sposobem stuninngować,poza tym rakieta jest ok,polecam (2016-07-26 20:43)
MarkHunterMarkHunter
0
Szanowni Koledzy,dzięki za opinię,ten bolec o którym pisze Roman jest z obu stron dość mocno zakleszczony po obu tych bokach posiada spłaszczenia i moim skromnym zdaniem nie ma takiej możliwości aby wypadł ale...... złośliwość rzeczy martwych.Pozdrawiam (2016-07-27 11:20)

skomentuj ten artykuł