Rakiety zanętowe, co sądzicie, co wybieracie?


Rakiety zanętowe, sporo osób pisze na różnych forach co, jak i z czym się,,jje” Postaram się przybliżyć kilka typów rakiet które niewątpliwie podbijają rynki od 2-3 lat, porównać ich efektywność, działania no i cenę.. Bo osobiście dla mnie to jest porażka ostatnimi czasy..płacimy za firmę tylko i wyłącznie pod tym względem. Oczywiście osoby bardziej medialne reklamują różne spomby, różnych firm których cena mnie masakruje osobiście a efektywność jest porównywalna.
Zacznijmy od tego czym jest spomb? Jest to rakieta zanętowa używana do umieszczania zanęty w ilości zależnej od pojemności spomba.Jest to tańsza alternatywa dla osób których po prostu w naszych czasach nie stać na łodki zanętowe zdalnie sterowane z pilota do wywożenia zestawów lub zanęty lub dostowane do zawodów typowo rzutowych gdzie jest zakaz używania łódek. Mamy w ofertach do wyboru spomby typu
Small-S
Medium-M
Large-L
Są nie wielkie różnice w pojemności ale jeśli wybieramy już to polecałabym L lub M w ewentualności.
Dystrybutorzy tego typu sprzętu wprowadzili nawet specjalne kije do spombowania, od 4 do 4,5 LB ugięcia. Dla mnie to jest zwykłe naciąganie.. Osobiście na dystans około 110-120metrów udało się spombować kijem podstawowym tj. Daiwa Black Widow o krzywej ugięcia 3.5 LB, co jest wynikiem bardzo dobrym jeśli chodzi o łowienie z rzutu, więc na specjalne kije jak dla mnie nie ma co przepłacać.
Wrócmy do spombów. Jest wielu producentów tego typu rakiet.
Podstawowym pierwszym na rynku był SPOMB. Możemy jej używać do ziaren, pelletu, kulek.. Mniejsze rozmiary są idealnie dopowane pod osoby łowiące na Methodę, a większe spomby idealnie spisują się dla karpiarzy sypiących większą ilość zanęt. Spomb otwiera się po uderzeniu w wodę.

Rakieta typu AirBomb od firmy Prologic. Pojawiła się w tamtym roku, jest wykonana w porównaniu ze swoim poprzednikiem z trochę grubszego materiału. Jedyną jego zaletą w porównaniu ze zwykłym spombem jest to że można ją otworzyć w trakcie lotu co spowoduje rozsianie nam naszej zanęty na większą odległość. Ale czy jest to nam potrzebne skoro staramy się nęcić punktowo? Cena wacha się od 50 do 69 zł za sztukę..

W tym roku nowością okazała się rakieta typu Spiderspod. Jak dla mnie jedyny plus to pływak który wbudowany jest i wrazie zerwania rakiety zapobiega jej utracie. I osobiście to tyle z jej zalet.. Cena około 70 zł

Wybrałam tu trzy podstawowe rakiety dla porównania, a zaraz wyraże swoją opinię. Ogólnie te rakiety nie różnią się wyglądem zbytnio, jedyne co u spider spoda może przyciągać naszą uwagę to to że jest on w naszych Biało Czerwonych barwach.
Moje zdanie? Szkoda przepłacać na kije do spombowania, air bomby czy spider spody. Przetestowane i sprawdzone. Zwykły Spomb, chińszczyzna w cenie około 15 zł nawet mniej dostępna w sklepach wędkarskich jak i marketach typu Auchan.. Zakupiłam jedną na wypróbowanie hmm chyba w maju tego roku, skorzystałam raz..drugi..trzeci.. Od Maja użytkuję ją non stop, ciągle tą samą. Nie zdarzyło się jeszcze od tej pory żeby przy uderzeniu o wodę nie otworzyła się, ani razu się nie zerwała, jedyne co to od 5 miesięcy raz żyłka wplątała się w mechanizm.
Jeśli nie próbowaliście jeszcze, to narawdę spróbujcie, czasem nie warto przepłacać a można mieć taki sam efekt, a czy na spombie jest logo takiej marki czy innej naprawdę nie ma znaczenia.
Pozdrawiam Monia :)


Â

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Rakiety zanętowe, co sądzicie, co wybieracie? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy