Regulamin pozwolenia jednorazowego


Sezon na naszym łowisku w pełni- jak się okazuje nie wszyscy nasi goście czyli wędkarze którzy wykupili pozwolenia jednodniowe mają pojęcie o regulaminie stworzonym specjalnie dla nich odnośnie połowów. Proszę zwracać uwagę na limity obowiązujące na naszym łowisku. Pełny tekst Regulaminu poniżej.
 
REGULAMIN ZEZWOLENIA JEDNORAZOWEGO  WKW "TROĆ"
1. Zezwolenie ważne jest z kartą wędkarską.
2. Połów ryb odbywa się na zasadach  określonych w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym z dnia 18.04.1985r. z późniejszymi zm. oraz w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb PZW.
3. Zezwolenie uprawnia do  wędkowania w porze dziennej tj. od świtu do zmierzchu (1godz. przed wschodem słońca i 1 godz. po zachodzie słońca) od 01 maja.
4. Zezwolenie uprawnia do wędkowania wyłącznie z pomostów wędkarskich.
5. Na stanowiskach  (pomostach) 2 osobowych jeden wędkarz ma prawo zajęcia tylko jednego stanowiska.
6. Na łowisku obowiązują następujące  limity dobowego połowu ryb:
karp, amur, lin – 2 szt. łącznie; szczupak – 1 szt.; karp, lin, amur, szczupak – 2szt. łącznie;  pozostałe  gatunki - 5kg na dobę łącznie. 
7. Na terenie wokół jeziora obowiązują przepisy porządkowe dotyczące terenów leśnych.
8. Nieprzestrzeganie ustalonych przepisów jest równoznaczne ze wstrzymaniem wydanego zezwolenia na amatorski połów ryb oraz odpowiedzialnością karną zgodnie z przepisami Ustawy o Rybactwie Śródlądowym, a dla członków PZW dodatkowo z odpowiedzialnością dyscyplinarną.
Zezwolenie wydano na podstawie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym  z dnia 18.04.1985r. z późn. zm. oraz przepisów wykonywanych do tej ustawy.
 
 

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Regulamin pozwolenia jednorazowego - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł