Rejestry

/ 7 komentarzy

OGŁOSZENIE

Koło PZW w Busku Zdroju informuje, że w roku
2009 chcąc wędkować na rzece WISŁA na odcin-
ku od ujścia rzeki Raby do ujścia rzeki Wisłoki
( okręg Tarnów) wędkarz musi mieć wykupiony Rejestr Połowu Ryb okręgu Tarnowskiego.
Rejestry do nabycia w Biurach ZO, oraz u skarbników kół w okręgu Kielce i Tarnów.
Wędkarz nie posiadający rejestru na wody
umawiających się stron traktowany będzie jak
nie posiadający opłaty w okręgu w którym
wędkuje.
Cena rejestru 10zł.


Zarząd Koła

 


4.3
Oceń
(6 głosów)

 

Rejestry - opinie i komentarze

amuramur
0
Bardzo cenna informacja dla wędkarzy z Naszego Okręgu którzy wędkują właśnie na tym odcinku Wisły, szkoda tylko że jeden Związek PZW ,a ile utrudnień ma przeciętny wędkarz który wnosi opłatę za dany rok i zamiast myśleć co zabrać na ryby musi szukać w Kole lub internecie gdzie może pojechać nad wodę by w spokoju zarzucić upragnioną wędkę i nie tracić nerwów podczas kontroli z danego Okręgu! Pozdrawiam AMUR. (2009-02-27 10:29)
ginelginel
0
Składki, porozumienia itp zrobione już pod koniec 2008, a o dodatkowych rejestrach teraz informują:):). Teraz na rybach to będzie trzeba zamiast z wędka chodzić to z długopisem i rejestrami. Jak dla mnie to wszystkie te rejestry są g.. warte. Będą warte wtedy, kiedy będzie kontrol nad rzekami. A tak to 90% wędkarzy wpisuje byle co i byle gdzie. W większości przypadków wpisują dopiero pod koniec roku i to jeszcze jakieś mity:):) PZW zabiera się do wszystkiego od d.. strony. Na papierki są pieniążki, na Straż już nie:(:( PZW postawiło sobie za zadanie odrodzenie swoich łowisk:):) Tylko, że nic nie wspominają o najważniejszym, o zarybieniach i ochronie wód. Osobiście mogę zapłacić więcej za kartę, ale żeby te pieniążki były wydane mądrze na Straż rybacką z prawdziwego zdarzenia. Co z tego, że Okręgi wprowadzają coraz więcej nakazów i zakazów. Czemu ma to służyć, chyba nie nam wędkarzom, tylko kłusolom! (wtedy nad wodami nas nie ma:) Najgorszym posunięciem było wprowadzenie zakazu spinningu na wodach nizinnych do 1 maja. Dobrze, że Kielce nie mają we władaniu Wisły, bo do maja wiekszośc spinningistów łowiła by wirtualnie w necie. Ja rozumiem ten zakaz na jakiś zimowiskach i to na Wiśle, tam gdzie naprawdę szarpią i kaleczą ryby. I teraz jak nie będą na tych wodach objętych zakazem przeprowadzone kontrole to dopiero będzie się działo. Szkoda słów:( Jak nie było zakazu, przynajmniej ktoś w jakiś sposób zareagował-wykonał tel. (2009-02-27 18:39)
ginelginel
0
Dzis właśnie odebrałem rejestr dodatkowy na Wisłę okręgu tarnowskiego.Tarnów też wprowadził zakaz spinningu od ujscia Raby do ujscia Wisłoki. Ci byli troszeczkę bardziej wyrozumiali, zakaz obowiązuje od 1 stycznia do ostatniego marca:) Jak na razie to jedynym bardzo dobrym zakazem jest Otfinów, gdzie zakazali na odcinku 1km całkowitego połowu ryb przez okres 4 miesięcy(od 15 listop.-do 15 marzec) (2009-03-02 16:08)
VITVIT
0
Tarnów wprowadził opłatę za rejestr w wysokości 10 zł. Pytam szanownych panów z tarnowa jaka jest podstawa prawna pobrania tak wysokiej opłaty za rejestr połowu.
Czy PZW mozna nazwać bezprawnym związkiem.
Po co nam naczelstwo w Warszawie jak Okręgi uprawiają samowolkę.
Czy rejestry nie mieszczą się w oplatach Okręgu.
A może panowie z Tarnowa będą zarybiać Wisłę za te 10 zł., i ochraniać kłusowników by mieli spokój przy wyłapywaniu ryby.
Ryba do wisły przybywa zinnych rzek jak rownierz z Nidy, a to jest Okreg kielecki. (2009-03-03 11:20)
u?ytkownik2636u?ytkownik2636
0
Nie rozumiem, dlaczeg wędkarze mają płacić za rejestr połowu ryb, może jeszcze kasujcie za chęć popatrzenia na wodę. (2009-03-03 16:23)
VITVIT
0
Dla połowu amatorskiego ryb wprowadzono rejestr połowu. Przeglądając przepisy prwo wodne ,Ustawa o rybactwie Sródlądowym nie spotkalem się zapisem by rybacy łowiący sprzętem takim jak: sieci, włoki, pompy polowowe, urządzenia elektryczne itp. byli zobowiązani do rejestru ryb odlawianych na skale przemyslową. Pytam władz PZW jakim celem jest prowadzenie rejestru przez amatorów wędkarstwa , gdy dopuszcza się odłów ryb metodą na prąd przez rybaków. Wiadomo że przy tej metodzie ginie wiele ryb, które nigdy nie bedą odnotowane w rejestrze. (2009-03-04 12:56)
wojnarawojnara
0
Popieram w 100 % ginela w tym roku rejestr i długopis na ryby trzeba zabrać a w przyszłym jeszcze aparat żeby rybce zdjęcie zrobić i do rejestru wkleić.......Kłusolami trzeba się zająć a nie dodatkowe utrudnienia nam dokładać.....Ja wędkując od 1983r wielokrotnie wędkowałem na Nidzie czasami kilka dni czasami kilka nocek było tego sporo i w różnych miejscach.Byłem może 100 może 150 a może nawet 200 razy i nawet raz i tu powtórze nawet raz nie byłem kontrolowany....!!!!!!! A teraz co zapomnę długopisa i mogę trafić przed sąd koleżeński hehehheheheheh dobre....Ale cóż trzeba to trzeba tylko wszystkie te nakazy zakazy itd. uderzają w nas wędkarzy a nie w kłusoli ale cóż tak to już jest...Pozdrawiam (2009-03-14 20:30)

skomentuj ten artykuł