Rekreacja i sport w Kole 109 Kutno

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Sezon sportu amatorskiego w różnych metodach połowowych w naszym Kole rozkręca się. W środę na łowisku specjalnym OM PZW spotkali się seniorzy społecznicy skupieni w Klubie Seniora OM PZW. Pogoda dopisała, ryba brała, atmosfera zawodów wspaniała.
Już 1 maja koledzy z „ZALEW – u” wspólnie z Prezydentem Miasta Kutno zapraszają na tradycyjne zawody organizowane w ramach kutnowskiej majówki. Koło będzie reprezentowała 3 osobowa drużyna, w poprzednich latach odnieśliśmy szereg sukcesów.
Maj to okres organizacji rodzinnego pikniku nad polskim morzem połączony z zawodami wędkarskimi z brzegu w okolicach Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Rzucewa i Jastarni. Obecnie woda jest bardzo wychłodzona i ryba chyba daleko od brzegu żeruje. Lecz prognozy są coraz bardziej optymistyczne i liczymy, że w tym roku belona nie zawiedzie. Postaramy się przechytrzyć płastugi i ryby słodkowodne, które spotkać można w wodach przybrzeżnych. Jak co roku powalczymy o trofea Prezydenta Miasta i prężnych kutnowskich firm. Będą i zawody drużynowe parami, i mistrzostwa indywidualne Koła, może po raz pierwszy uda zorganizować się rywalizację rodzin wędkarskich. Świetni morscy wędkarze z Władysławowo i okolic obiecują wesprzeć nas swym doświadczeniem. Główną kwaterę będziemy mieli w Jastrzębiej Górze, już mamy zlokalizowane lokalne firmy z produktami regionalnymi : ryby, sery, przetwory owocowo – warzywne, wyroby wędliniarskie itp.. Uszczegóławiamy program zwiedzania pięknej ziemi kaszubskiej oraz miejsc tradycji regionalnych. Zaprosili nas na piknik regionalny do gminy Władysławowo. W zależności od wybranej opcji zapraszamy w dniach 14 – 23.05., zawody w dniach 20 – 22.05. W pozostałych dniach organizujemy treningi i rekreację oraz zwiedzanie okolic.
Zapisy indywidualne i drużyn u Skarbnik Koła od dnia 5.05.br. Należy wykupić pozwolenie na uprawianie amatorskiego połowu w polskiej strefie wód przybrzeżnych, dojazd we własnym zakresie. Dogodny dojazd koleją – Kutno – Gdynia – Władysławowo. Władysławowo – Jastrzębia Góra lokalnymi środkami komunikacji.
Z okazji dnia dziecka przygotujemy specjalne zawody dla naszych milusińskich połączone w wieloma atrakcjami. Dokładną datę podamy w najbliższym czasie i nie będzie kolidowała z innymi wydarzeniami adresowanymi do milusińskich organizowanych przez samorządy i organizacje pozarządowe z terenu naszego działania.
Zdjęcia z archiwum Koła.

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Rekreacja i sport w Kole 109 Kutno - opinie i komentarze

amur tvamur tv
0
Bardzo fajna inicjatywa z tymi majówkowymi zawodami (2022-05-02 00:06)

skomentuj ten artykuł