RELACJA Z FEEDEROWYCH MISTRZOSTW KOŁA 06.05.2018 r.

/ 77 zdjęć


                                            FEEDEROWE MISTRZOSTWA KOŁA


W niedzielny poranek 6 maja członkowie koła PZW Łowicz spotkali się na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu na Mistrzostwach Koła w wędkarstwie gruntowym (fedder). Były to pierwsze tego typu zawody w historii naszego koła.

Od godz. 6.00 do 06.30  przyjmowano zapisy zawodników. W tym czasie można było napić się gorącej kawy  czy herbaty, a także skosztować domowych wypieków. Odprawa przed zawodami  zajęła tym razem trochę więcej czasu niż podczas innych zawodów. Metoda feederowa,  choć dla wielu wędkarzy to od dawna ulubiona metoda łowienia, to, jeśli chodzi  o oficjalne zawody, jest jeszcze nowością. Zasady opisane w Regulaminie PZW  Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego – Regulamin Zawodów w Wędkarstwie  Gruntowym – wymagały dokładnego omówienia. Oprócz stosowanych metod zanęcania,  przynęt, należało też omówić jakiego osprzętu wędkarskiego (przypony, koszyczki  itp.) należy używać. Dlatego też, aby zapewnić zawodnikom czas na przygotowanie  sprzętu i stanowisk, rozpoczęcie wstępnego nęcenia wyznaczone zostało na 7.50.  Do rywalizacji przystąpiło 21  zawodników. Zawody trwały 4 godziny. Łowiono płotki, okonie, jazie i drobne  leszczyki. O godzinie 12.00 sędzia główny zawodów dał sygnał kończący łowienie  i sędziowie sektorowi przystąpili do ważenia ryb. Ważenie ryb (nie było ich  zbyt dużo) przebiegało sprawnie, a następnie komisja sędziowska ustaliła  kolejność miejsc. Mistrzem koła na rok 2018 w wędkarstwie gruntowym został  Marek Wróbel, uzyskując 1950 pkt. I wicemistrzem został Józef Kołaczyński, z  wynikiem 1440 pkt., a II wicemistrzem Mateusz Bujała – 1205 pkt. Zwycięzcy  zostali nagrodzeni pucharami oraz upominkami wędkarskimi. Zwieńczeniem zawodów  było wspólne zdjęcie, a następnie ognisko i pieczenie kiełbasek.  

Łowickie koło zaprasza na kolejne zawody, tym razem dla dzieci w wieku o 6 do 16 lat, z okazji Dnia Dziecka,
które odbędą się 2 czerwca na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu. Zapisy uczestników będą przyjmowane od godz. 7.00 do godz. 08.00. Warunkiem uczestnictwa dziecka w zawodach jest posiadanie siatki do przetrzymywania
złowionych ryb. Każdemu dziecku musi towarzyszyć pełnoletni opiekun.

Następne zawody organizowane przez łowickie koło odbędą się w sobotę 9 czerwca. Będą to zawody spławikowe z okazji jubileuszu koła, pod patronatem posła Pawła Bejdy. O szczegółach wkrótce.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

RELACJA Z FEEDEROWYCH MISTRZOSTW KOŁA 06.05.2018 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł