Zawody w kat. Junior i Senior, jezioro Tuchomskie 09.08.2015

/ 9 komentarzy / 16 zdjęć


W niedzielny poranek wędkarze z koła  "Gryf " Żukowo spotkali się nad jeziorem Tuchomskim aby wspólnie powędkować i po rywalizować z wędkami gruntowymi.   Juniorów startujących było siedmiu a Seniorów trzydzieści dwie osoby.                                                                                            

 Zawody odbywały się w dwóch kategoriach Junior i Senior, młodsi nasi koledzy zaczęli wędkowanie od godziny 8.00 i trwało to trzy godzinki zaś Seniorzy łowili o godzinkę dłużej.  Po poprzedzających upalnych dniach tego lata każdy z nas przewidywał iż upał da się nam we znaki nie jeden miał w zanadrzu parasol aby się schronić przed słońcem, tym czasem z rana nastąpiła zmiana pogody i mało brakowało a  te same parasole chroniły by nas przed deszczem.      Jeżeli chodzi o ryby to nic się nie zmieniło :) były miejsca w których żerowały dość mocno ale były też takie w których nawet zaawansowani wędkarze nie mogli zachęcić ich do brań.


  

  WYNIKI  JUNIOR: 1.   Kacper  Damps            1015 pkt.

2.   Przemysław  Bigus       767   pkt.

3.   Damian   Wolf             680   pkt.  WYNIKI  SENIOR:1.   Leon   Kobiela               2887  pkt.

2.   Stefan  Gorlikowski        2402  pkt.

3.   Władysław   Pilch           2306  pkt.

4.   Zbigniew  Leśniewski      2215  pkt.

5.   Mariusz   Czerlikowski    2074  pkt.        

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Zawody w kat. Junior i Senior, jezioro Tuchomskie 09.08.2015 - opinie i komentarze

JKarpJKarp
-1
Ja to jestem ciekaw gdzie są opisane zawody PZW JAKO GRUNTOWE i do tego jeszcze w podziale na kategorie ? (2015-08-15 18:50)
rysiek38rysiek38
-1
Co kraj to obyczaj a w POLSKIM z.w. (jak nazwa wskazuje) ma sie to tak że w kazdym mieście a nawet jego dzielnicy każde koło ma swoje zasady i regulaminy czyli poprostu po POLSKU wszystko ok.a czy to ma sens ? trudno stwierdzić, jedni lepiej a inni gorzej dbają o swoją wodę i odnosi się to i do limitów , regulaminu i zasad zawodów - Tylko czemu nadal w nazwie jest ten POLSKI ??? (2015-08-15 22:04)
JKarpJKarp
-1
Rysiu nie może koło robić co mu się podoba. Po to jest ten RAPR, Statut, zasady rozrywania zawodów żeby tego się trzymać. Mnie ogólnie to lotto te różne zawody. Jednak jednego nie zniosę nigdy i będę z tym walczył - przy organizacji zawodów gruntowych wyprasza się innych wędkarzy z łowiska. Oczywiście zawodów gruntowych nie ma więc rezerwacje łowisk są zupełnie nie zgodne z jakimkolwiek prawem. (2015-08-16 08:55)
rafalski06rafalski06
0
To dziwne Panowie że u was się wyprasza wędkarza z łowiska, u nas się wiesza z tygodniowym wyprzedzeniem ogłoszenia wokół jeziora o planowanych zawodach i nie ma z tym kłopotu a jeśli już ktoś by nie zauważył to na pewno by nie został wyproszony tylko ominięty. A jeżeli chodzi o samo bycie czy też nie w zapiskach o zawodach gruntowych to moim zdaniem nie ma to większego znaczenia skoro Zarząd okręgu wydaje zgodę na takie zawody o ile się orientuje mnóstwo kół w całej Polsce organizuje zawody wędkarskie gruntowe i bardzo dobrze się przy tym bawią i o to chyba w tym wszystkim chodzi, a nie o wytykanie sobie czy też takie zawody w zapiskach istnieją czy nie. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wędkowania. (2015-08-16 17:23)
JKarpJKarp
0
Właśnie o tym mówię - zawodów gruntowych nie ma. Dlaczego więc wypraszacie innych wieszając info o takich zawodach. Chceie się spotkać - nic nie stoi na przeszkodzie ale nie róbcie sobie z tego prywaty. Skoro ktoś sobie łowi zostawcie go w spokoju. To, że mnóstwo kół tak robi w niczym ani ich ani was nie usprawiedliwia. Ja na Zegrzu z tym walczę i nie zamierzam się pakować bo ktoś łamie normalnie prawo. Poza tym czy hobby zawodników jest jakoś ważniejsze od mojego hobby ? Dodam, że tam gdzie robią zawody spławikowe nie łowię, nie łowiłem i nie zamierzam łowić właśnie z tego powodu, że organizowane są tam zawody. (2015-08-16 19:40)
rafalski06rafalski06
0
Widzę że nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojej pierwszej wypowiedzi bo piszesz " Skoro ktoś sobie łowi zostawcie go w spokoju." To powtórzę, nikt jeszcze nigdy nie został wyproszony tylko odpowiednio wcześniej poinformowany. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, lecz nazwaniem tego typu zawodów ''PRYWATĄ'' jest lekką przesadą, zawsze jest zgoda Zarządu Okręgu, plus zgoda koła które opiekuje się danym łowiskiem. Ale jak już tak sobie rozmawiamy, to ja z kolei uważam że większą ''prywatę" robią np. niektórzy karpiarze blokując nieraz na wiele dni po kilka stanowisk. (2015-08-16 20:50)
JKarpJKarp
0
Obracasz kota ogonem - wieszacie ogłoszenia ( jak na Zegrzu ) i tym samym z góry blokujecie na swój własny użytek kawał wody dlatego mówię, że to prywata. Wędkarze nie do końca znają prawo więc aby tylko przeczytają " ZAWODY " nawet tam się nie pokazują bo doskonale wiedzą, że zaraz zostaną postraszeni RAPR. To, że macie zgody wszelakie świadczy tylko o tym, że ci co je wydają też łamią zapisy o organizowaniu zawodów. Jak masz problem to też zablokuj stanowisko - nic nie stoi na przeszkodzie bo przecież nawet w RAPR jest zapisane, że kto pierwszy na stanowisku tego wyprosić już nie można. (2015-08-17 08:05)
rafalski06rafalski06
0
To co jest napisane w RAPR doskonale wiem i dlatego jak wyżej napisałem że podczas takich zawodów nikt nie został by wyproszony tylko ominięty. Jeszcze raz powtarzam czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam. (2015-08-17 18:00)
JKarpJKarp
+1
No ciekaw jestem tego ominięcia ale jak jest tak jak mówisz zwracam honor :-) (2015-08-17 20:15)

skomentuj ten artykuł