Relacja z Okręgowych Zawodów dla Dzieci i Młodzieży - Białobrzegi 2009

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć


30-go sierpnia zorganizowaliśmy w Białobrzegach pierwsze okręgowe zawody przeznaczone dla dzieci i młodzieży do lat szesnastu. Wychodząc na przeciw decyzjom Zarządu Głównego PZW, który pracę z dziećmi i młodzieżą uważa za ważny cel i misję tej organizacji - postanowiliśmy zająć się tym w znacznie szerszym zakresie. W sierpniu br. powstała przy Okręgu Radomskim PZW Komisja ds. Dzieci i Młodzieży, która ma za zadanie współpracować ze wszystkimi Kołami PZW celem właściwego ukierunkowania ich na pracę i wychowanie najmłodszych zastępów ludzi spędzających aktywnie czas nad wodą, organizowanie cyklu imprez integrujących, wychowujących, a także wyłaniających sportowe kadry Okręgu.

W tym działaniu nie jestem sam – w Komisji pracuje ze mną Kol. Jan Boruch i w każdej chwili możemy liczyć na przychylność i pomoc Prezesa Okręgu ds. Sportu i Młodzieży Kol. Wiktora Świerczyńskiego. Duże doświadczenie organizacyjne i pomoc w działaniu oferuje Kol. Robert Płowiec, który jest Członkiem Zarządu i Okręgowym Kapitanem Sportowym.

Organizując zawody dla dzieci naszym głównym celem jest popularyzacja wędkarstwa jako sposobu spędzania wolnego czasu, ale także idei koleżeństwa i współpracy, postrzegania piękna przyrody i jej poszanowania oraz umiejętnego korzystania z jej zasobów. W ten sposób chcemy uczyć dzieci i młodzież jak wędkować, pokazać, że dobrze rozumiane wędkarstwo jest pięknym sportem, w którym można się spełniać i osiągać sukcesy.

Zaczęliśmy o godzinie 9.00 – wszyscy zawodnicy musieli potwierdzić swoje przybycie wraz z opiekunem. Następnie odbyło się losowanie stanowisk i przygotowanie do zawodów. Dla najmłodszych zorganizowaliśmy konkurs rzutów kulami zanętowymi do celu, który cieszył się dużą popularnością. Potem łowienie i ważenie ryb. Po obliczeniu wyników przeszliśmy do dekoracji zwycięzców pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Okręg PZW Radom. Tak jak powiedziałem na początku, że zwycięzcami są wszyscy uczestnicy były przewidziane nagrody dla wszystkich. Bardzo pragnę przy tej okazji podziękować sponsorom, jakich udało nam się pozyskać na tą okoliczność tj. firmom Sensas, Gut-Mix, ZiWi i Konger, które ufundowały zanęty, spławiki i czapeczki dla uczestników. Na tym jednak atrakcje się nie skończyły. Dzięki pomocy Pani Beaty Domaszewicz udało się nam zaprosić wolontariuszy ze Stowarzyszenia Podwórkowe Anioły, którzy wraz ze swoim „Aniołbusem” zorganizowali gry i zabawy dla dzieci i ich rodziców. Dzięki rozmowie z Panią Beatą uświadomiłem sobie, że wędkarstwo jest także sposobem na to by wyrwać niektóre dzieci z marazmu osiedlowych ulic i pokazać im sposób na ciekawe spędzanie czasu. Ufundowaliśmy kilkanaście zestawów wędkarskich, które będą służyły tej fundacji dla dalszego rozwoju dzieci i wędkarstwa. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się dalej owocnie układała.

Za organizację zawodów należy podziękować Prezesom dwóch białobrzeskich Kół PZW Kol. Robertowi Płowcowi i Kol. Zbigniewowi Matysiakowi. To te dwa koła podjęły się fizycznej organizacji zawodów. Nie wymienię wszystkich zaangażowanych w to kolegów, ale nie mogę pominąć Stanisława Pękackiego, Witolda Pachniaka, Jerzego Bańkowskiego, Jarosława Pawlaka i Tomasza Prykla.

Białobrzegi posiadają wspaniałe możliwości i infrastrukturę do rozgrywanie tego typu imprez. Są tu jeziora niemal w samym centrum miasta z łatwo dostępnym brzegiem, promenadą i parkingami zapewniającymi łatwy dostęp publiczności. Są tu też ryby!

Mówiąc o miejscu chcę bardzo gorąco podziękować włodarzom miasta: Panu Burmistrzowi Wiesławowi Banachowiczowi i Z-cy Burmistrza Panu Waldemarowi Olszewskiemu. Już nie pierwszy raz okazali swe zrozumienie dla naszych celów. Tym razem swą pomoc okazali organizując dogodne warunki do rozegrania zawodów tj. zlecili szczególne przygotowanie brzegu i wykoszenie traw, zorganizowali pomoc medyczną, a także ufundowali słodycze i inne nagrody dla wszystkich zawodników. Dla najmłodszego i najlepszego zawodnika nagrody ufundował także Członek Zarządu Województwa Pan Piotr Szprendałowicz – jemu także kieruję podziękowania.

Mając na uwadze ludzi i miejsce jestem przekonany, że Białobrzegi jeszcze nie raz będą gospodarzem zawodów na szczeblu okręgowym.

Włodzimierz Przybylski
Przewodniczący Okręgowej Komisji
ds. Dzieci i Młodzieży Polskiego Związku
Wędkarskiego w Radomiu

 


4.4
Oceń
(18 głosów)

 

Dokumenty (2)Relacja z Okręgowych Zawodów dla Dzieci i Młodzieży - Białobrzegi 2009 - opinie i komentarze

hubihubi
0
Na dzieci które biorą udział w takich imprezach nie wolno na niczym oszczedzać bo nic tak nie cieszy jak usmiech i radośc maluchów i nieco starszych dzieciaków a oto wtym wszystkim chodzi odemnie5 pozdrawiam i oby takich imprez było wiecej. (2009-09-02 21:22)
janunio1janunio1
0
Wielkie brawa dla organizatorów i za ich dbałość o przyszły narybek wędkarski 5*****,pozdr. (2009-09-05 12:00)

skomentuj ten artykuł