Relacja z otwartych Zawodów Spławikowych dla młodzieży

/ 49 zdjęć


W sobotni ranek 18 czerwca buski zbiornik „Łowiska” był areną otwartych Zawodów Spławikowych dla młodzieży do lat 18 od ponad ćwierć wieku występujących pod nazwą ''Przywitanie Lata'' Patrząc w niebo zastanawialiśmy się czy z chmur kłębiących się nad naszymi głowami, spadnie czerwcowy deszczyk czy też wytrzyma jeszcze troszkę i pozwoli nam przeprowadzić imprezę bez parasoli – czyżby limit szczęścia w tej materii się już wyczerpał? . Zawody zorganizował zarząd Koła PZW Busko - Zdrój pod patronatem Powiatu Buskiego i Gminy Busko – Zdrój.
Na liście startujących znalazły się 33 nazwiska, co jest swoistym rekordem frekwencji tej imprezy na przestrzeni kilku ostatnich lat. Organizacja na najwyższym poziomie zapewniła wszystkim dobrą zabawę i chęć uzyskania jak najlepszego miejsca w klasyfikacji końcowej, a było o co walczyć – wspaniałe Puchary Starosty Buskiego i cenne nagrody były w zasięgu każdego zawodnika. Zbiornik „ Łowiska” jest bardzo dobrze zarybiony, czego też doświadczyła wędkująca młodzież. Rywalizacja odbywała się w jednej dwugodzinnej turze. Łowiono karasie srebrzyste, płocie, wzdręgi, okonie, karpie, które po zważeniu w dobrej kondycji wróciły z powrotem do wody. Po zakończeniu wędkowania zawodnicy i opiekunowie w miłej atmosferze oddawali się, pieczeniu kiełbaski nad ogniskiem, a komisja sędziowska podsumowywała wyniki.
Swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Buski – Jerzy Kolarz i Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Waldemar Sikora, którzy to wraz z Prezesem Koła PZW Busko Zdrój po ogłoszeniu wyników wręczali wszystkim startującym ufundowane przez Powiat Buski i Gminę Busko nagrody za wyniki i wytrwałość .
Wspaniała zabawa towarzyszyła wszystkim do samego końca.

Listę zwycięzców otwarli:
1. Piotr Syrkiewicz – 1570pkt
2. Adrian Kwiecień – 1350pkt
3. Julia Syrkiewicz – 1240pkt

Wszystkich młodych sympatyków wędkarstwa na następne zawody zapraszamy za rok.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Relacja z otwartych Zawodów Spławikowych dla młodzieży - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł