Relacja z podlodowych zawodów na J.Sarcz

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Dwunastu wędkarzy rywalizowało na j. Sarcz o to, który z nich okaże się najlepszym w wędkarstwie podlodowym. Zawody zorganizował Zarząd Koła Miejskiego PZW w Trzciance.


Pomimo wcześniejszych ustaleń, gospodarz koła podjął decyzję o rozegraniu zawodów przy tzw. alei, gdzie wiosną i latem rozgrywane są zawody spławikowe. W tym też miejscu podczas poprzednich zawodów podlodowych ryby nie chciały współpracować.
Gdy o 8:30 padł strzał sygnalizujący początek wędkowania, wędkarze mieli już powiercone otwory i przystąpili do łowienia. Grubość pokrywy lodowej wynosiła 18-20cm, więc było bezpiecznie. Większości z wędkujących czas się dłużył, ponieważ ryby bardzo słabo żerowały. Łowiono na głębokości głównie ok. 5m. Zwycięzca zawodów Sławomir Kołodziejski złowił cztery duże okonie i kilka jazgarzy. Po zawodach wyjawił, że nęcił je dużymi larwami ochotki. Pozostała szóstka zawodników, która złowiła ryby, łowiła jazgarze, płocie i krąpie. Przypadało ich po kilka lub kilkanaście sztuk na jednego wędkarza. W trakcie łowienia organizatorzy serwowali gorące napoje.
Po trzech godzinach wędkowania padł strzał sygnalizujący koniec czasu łowienia. Komisja sędziowska nie miała wiele pracy przy ważeniu złowionych ryb. Następnie na zawodników czekał gorący posiłek, po nim Czesław Rogosz, prezes Koła podsumował zawody. Udekorowano zwycięzców, którzy następnie otrzymali nagrody. Na koniec prezes Rogosz zaprosił wszystkich na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 15 marca o godz. 16.

Poszerzona o komentarz Prezesa Koła Czeława Rogosza relacja publikowana była w ostatnim wydaniu Tygodnika Noteckiego ( z dnia 14 lutego)

Tabela wyników:
1. Sławomir Kołodziejski - 1200 g
2. Krzysztof Kowaluk - 750 g
3.Andrzej Kowaluk - 365 g
4. Andzrej Tudorowski - 320 g
5. Łukasz Lachowicz - 285 g
6. Artur Makowski - 130 g
7. Adam Bogrycewicz - 80g

Pozostali zawodnicy nie złwoili ryb:
Jacek Kapitańczyk
Zenon Płuciński
Stanisław Kossakowski
Andrzej Czernielewski
Wojciech Łachwa

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Relacja z podlodowych zawodów na J.Sarcz - opinie i komentarze

uklejkauklejka
0
Sławku , gratulacje wygrała stara szkoła wędkowania (2014-02-17 14:48)
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
0
fajnie napisane i gratulacje dla zwycięsców (2014-02-18 12:35)
dendrobenadendrobena
0
O tej porze roku z braniami bywa różnie. Rybki jednak były. A więc imprezka udana. Gratulacje dla zwycięzców. Pozdrawiam. (2014-02-19 16:15)
fisch 73fisch 73
0
Bywa różnie ,jedni złowią inni nie. Szat nie należy rozdzierać. Spotkanie w gronie kol.też ważne. Gratulacje dla zwycięzców. Pozdrawiam. (2014-03-05 16:53)

skomentuj ten artykuł