Zawody spławikowe koła PZW Łowicz 17.09.2017 za Laskiem.

/ 18 zdjęć       W niedzielę, 17 września, zarząd naszego koła PZW Łowicz zorganizował towarzyskie zawody spławikowe, na zakończenie lata, dla swoich członków na zalewie za laskiem miejskim.

      Od 6.30 zaczęły się zapisy u sekretarza zawodów kol. Włodzimierza Krawczyka, w czasie którym można było napić się gorącej kawy, herbaty i skosztować pysznego, domowego ciasta.

      O godzinie 7.00 na odprawie stawiło się 25 zawodników, w tym jedna kobieta i dwóch juniorów.  Prezes koła kol. Tomasz Stolarczyk przywitał wszystkich uczestników i przedstawił zasady rozgrywania zawodów. Po tym nastąpiło losowanie stanowisk.  Na rozłożenie wędek i przygotowanie zanęt zawodnicy mieli jedną godzinę. Następnie rozpoczęła się trzygodzinna rywalizacja, nad którą czuwali sędziowie w składzie: kol. Stanisław Brener, kol. Bogdan Niedziela, kol. Włodzimierz Krawczyk i kol. Wojciech Balik.

    Na całe szczęście pogoda przez cały czas trwania zawodów dopisała, choć ciśnienie było bardzo niskie, co miało duży wpływ na żerowanie ryb. Łowiono jazgarze, płotki, jazie i drobne leszczyki.

   Zwycięzcą zawodów został kol. Marek Wróbel z wynikiem 1835 pkt. , drugi został kol. Paweł Godos z wynikiem 1780 pkt. , a trzeci kol. Józef Kołaczyński z wynikiem 1210 pkt.

    Poniżej wyniki zawodników z pierwszej dziesiątki:

   4. kol. Piotr Kwiatkowski 1080 pkt.

   5. kol. Witold Kuciński 895 pkt.

   6. kol. Piotr Czułek 885 pkt.

   7. kol. Patryk Danych 880 pkt. (junior)

   8. kol. Zdzisław Brener 675 pkt.

   9. kol. Kacper Sekuła 635 pkt. (junior)

  10. kol. Ryszard Krawczyk

  Punktowało 22 zawodników.

   Pozytywną stroną zawodów jest nie tylko rywalizacja, ale również spotkania i wymiana doświadczeń między młodszymi a starszymi członkami koła.

    Całość tej bardzo fajnej i udanej imprezy wędkarskiej dopełniło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, po którym nastąpiło wręczenie pucharów i upominków dla pierwszej trójki zawodników. Zdobywca pierwszego miejsca został obdarowany również bukietem polnych kwiatów. :)

  Zawody odbyły się w miłej i koleżeńskiej atmosferze. 

  Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez nasze koło - mamy nadzieję, że w jeszcze większym składzie.

                                         WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

    Do zobaczenia nad wodą.


 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Zawody spławikowe koła PZW Łowicz 17.09.2017 za Laskiem. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł