Relacja z wyprawy - Rybki z Krzywia K-15.

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć

Przebywając od pewnego czasu w m. Łodzi staram się obławiać znajome mi akweny. Dziś postanowiłem pomoczyć bata na stawach w Krzywiu K-15. Są to nie wielkie ale urokliwe stawy niedaleko Zgierza. Wokół zieleń i cisza. Naprawę można wypocząć. Stawów jest 7. Zajmują powierzchnie ok.20 ha. Jest do nich bardzo dobry dojazd. Na miejscu rozległy parking. Z tego też powodu w letnie dni przybywa tutaj wielu wędkarzy z rodzinami aby sobie wypocząć. Podobno można złowić prawie każdą rybkę. Łowiłem na tych stawach wielokrotnie ale bez większych efektów/drobnica/.Znając charakter wody postanowiłem spróbować łowienia na bacika 7m. Gdy zawitałem o godz.10 nad wodę na stawie nr 1 było już 11 wędkarzy. Sprzęt na jaki łowili wskazywał że polują na grubszą rybę. Nie chciałem zapuszczać się za daleko. Wybrałem więc sobie nasłonecznioną zatoczkę na stawie nr-1. Znając specyfikę stawu z marszu przystąpiłem do wędkowania. Moja zanęta to pelet tonący zakupiony na rynku”Bałuckim”za 9 zł paczka. Postanowiłem łowić na pinkę i białe. W miejscu łowienia dno czyste a głębokość ok.2 m. Po wrzuceniu do wody kilkunastu ziaren pojawiły się bąbelki,oj to dobry znak-rybka zaczyna żerować. Pierwszy rzut na białego i jest rybka. To karaś /srebrny/ połakomił się na zestaw. W następnej kolejności były płotki i leszczyki. Uzbierało się tych rybek ponad 25 szt. Leszczyki nie miały wymiaru /30cm/ więc ponownie powędrowały do wody. Raczka też złowiłem. Z rozmów i obserwacji sąsiednich wędkarzy wynikało że nikt nie złowił ryby do wzięcia. Ale zanęty nasypali bez opamiętania. Fajnie się łowiło,słonko grzało w plecki,na wodzie lekka bryza. Około godz.13 brania ustały. Zrobiło się chłodniej. Koniec relaksu. Wypad uważam za udany. Na tym stawie nigdy nie złowiłem tyle rybek. Opuszczając łowisko widziałem dojeżdżających nowych wędkarzy z nadziejami na złowienie wymarzonej ryby lub na relaks.
Oby im się powiodło.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Relacja z wyprawy - Rybki z Krzywia K-15. - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
+1
W dniu dzisiejszym 24-09 ponownie odwiedziłem opisane łowisko. Wyniki skromniejsze,mniej leszczyków. Zabawa jednak była.Przez 2 godz.16 rybek. (2016-09-24 12:20)
piotr 0206piotr 0206
+1
Przed chwilą wróciłem z opisywanego łowiska.Dzisiaj tylko 3 leszczyki i 2 płotki. Pogoda super ale brania słabe. Przyczyna zapewne jest taka że w sobotę były zawody.Oj wsypano tam karmy,widziałem osobiście.W niedzielę również dosypano gdyż w dni wolne presja wędkarska duża. Może będzie lepiej. (2016-09-26 13:07)

skomentuj ten artykuł