Zaloguj się do konta

Zawody Puchar Wiosny-Hamernia 30.03.14

W związku z "wcześniejszą" wiosną i ładną pogodą, zawody gruntowe odbyły się o miesiąc wcześniej niż w ubiegłym roku, a dokładnie w dniu 30.03.2014 na zbiorniku Hamernia k. Radziejowic. Nie wiedzieć czemu ale, jak pada hasło "sprzątanie", ludziska strasznie się płoszą i frekwencja wtedy jest bardzo mizerna. Nie wiem czy to wstyd, czy schorzenia kręgosłupa powodują takie a nie inne zachowanie, ale co tam. Ostatecznie było nas tylko 8 osób!!! ... mimo to udało nam się wyzbierać śmieci, o wartości ... 17-tu 240 litrowych worków. Czego tam nie było!!! Oprócz wędkarskich śmieci, masę codziennego użytku, pampersy, podpaski, butelki, opony, lodówka, żarówki i wiele innych. Tak zachowują się, .... nie wiem jak ich nazwać...chyba ludzie? Ciekawi mnie czy w domu też tak mają, bo jak tak to jest wielu chętnych, którzy mogli by podrzucić im trochę swoich.
Przejdźmy jednak do samych ryb, pogoda była piękna, choć wiejący wiaterek dawał się lekko we znaki. Kto próbował się rozebrać szybko zakładał ubranie z powrotem. Rybki nie bardzo dopisały, choć kilka dni przed zawodami gryzły całkiem nieźle. Brania były niemrawe i bardzo delikatne. Na jednym stanowisku brały na czerwoną pinkę, na innym na pinkę różową a o dziwo dość słabo na ochotkę! Pierwsze miejsce zajął Zbyszek Sadowski, łowiąc nieco ponad 2 kilo ryb, w tym jednego leszcza ok. 35 cm, drugie miejsce wywalczyłem ja płotkami prawie 1,8 kg a trzecie Boguś Skuza wynikiem 1,6 kg, w tym cztery średnie leszcze. Po zawodach była kiełbaska i plotki, o tym i o tamtym. Teraz czas na zawody spławikowe o Mistrzostwo Koła, które odbędą się na Ance i tam też pozbieramy, zalegające śmieci, które na szczęście występują w znacznie mniejszej ilości.

Wszystkich wytrwałych i chętnych zapraszamy na Mistrzostwa a po zawodach zapraszamy na kiełbaskę i ...plotki wędkarskie.

Z wędkarskim pozdrowieniem Jacek Wróbel

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej