Relacja z zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka - Łowiska - 31.05.2014r


31 maja 2014r roku Zarząd Koła PZW Busko-Zdrój zorganizował wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy oraz Starostą Powiatowym zawody wędkarskie z okazji Dnia.

Na zbiórce o godzinie 14.30 stanęli młodzi  adepci wędkarstwa wraz ze swoimi opiekunami łącznie 56 osób. Po krótkim  powitaniu wszystkich uczestników przez Prezesa Koła Andrzeja Kuciębę Sędzia  Główny Zawodów Cezary Syrkiewicz przeprowadził losowanie stanowisk. Następnie  dzieci wraz z opiekunami (ponieważ taki był wymóg z uwagi na bezpieczeństwo)  przeszli na swoje stanowiska aby rozpocząć wędkowanie. Dzieciom pomagali  ojcowie, dziadkowie, bracia, wujkowie a dopingowały je mamy, babcie, ciocie, a  niekiedy i siostry. Atmosfera na zawodach była bardzo rodzinna pomimo  rywalizacji o cenne puchary i nagrody rzeczowe w postaci wędek, kołowrotków,  paczek ze słodkościami i akcesoriami wędkarskimi. Zawody  zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe:  do lat 12 i od 12 do 15lat. Młodsze dzieci wędkowały 1,5 godziny natomiast  starsze 2 godziny. W siatkach znalazły się płocie, karasie, okonie oraz  wzdręgi. Po podliczeniu wyników klasyfikacja przedstawia  się następująco:

Kategoria wiekowa do  lat 12:

1 miejsce – Kot Wiktor

2 miejsce – Owsiński  Michał

3 miejsce – Wilkus Filip

Kategoria wiekowa od 12 do 15 lat:


1 miejsce – Bogdalski Łukasz


2 miejsce – Trutkowski Sebastian


3 miejsce – Kowalczyk PrzemysławWręczenia nagród i upominków dokonali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Busku-Zdroju  Pan Henryk Radosz oraz Prezes Koła PZW w Busku-Zdroju  kol. Andrzej Kucięba.  Wszystkim uczestnikom  gratulujemy.

Patronat medialny: Telewizja Ponidzie, Portal Regionalny busko.com.pl, Echo Dnia

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Relacja z zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka - Łowiska - 31.05.2014r - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł