Zaloguj się do konta

RELACJA Z ZAWODÓW TROCIOWYCH Parsęta 15.01. 2017


PIERWSZA TROĆ NA ZAWODACH


   W minioną niedziele 15 stycznia 2017 roku, odbyły się Trociowe zawody spinningowe na rzecze Parsęta w okolicy Bard. Po ciepłym posiłku, rozgrzani i pełni zapału ruszyliśmy na łowy. Do rywalizacji przystąpiło siedemnastu członków Koła PZW nr 26 Energetyk.

Pogoda jak to zimą 0 °,-1°, miejscami śnieg po kolana, śnieg z nieba, wysoka woda i podmarznięte brzegi. Po czterech godzinach aktywnego, łowienia, z nowymi doświadczeniami i przygodami w postaci dzików, wróciliśmy cali i zdrowi, ale w większości z pustymi rękoma.
Szczęście uśmiechnęło się tylko do kolegi Michała Reszki który złowił rybę 52cm, zrobił zdjęcia z numerem startowym i z miarką, jak było ustalone w przypadku łososia, po czym wypuścił zdobycz. Jak się później okazało na podstawie zdjęć, była to troć i można ją było zabrać. Na szczęście dla ryby i przyszłych łowców, brak doświadczenia i etyka wędkarska kolegi Michała zaowocowały wolnością tego pięknego srebrniaka. Zwycięzca został nagrodzony pucharem i talonem na kwotę 300zł, ufundowanymi przez nasze Koło, oraz dodatkowo bonem za największą rybę zawodów sponsorowanym przez Sklep Wędkarski PILKER w Koszalinie.
Szkoda że udało się złowić tylko jedną sztukę, bo jak to zazwyczaj bywa, więcej złowionych ryb dodało by trochę emocji w rywalizacji, tchnęło nadzieją na następne wyjazdy. Po wspólnym ognisku z gorącą zupą, pieczonymi kiełbaskami, ciastem koleżanki Reni z kawą na deser, pojechaliśmy na transmisję skoków narciarskich z naszymi orłami w roli głównej, oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej