Relacja z zawodów wędkarskich 03.09.2017

/ 16 zdjęć


W bardzo pochmurny, niedzielny poranek 03.09.2017 wędkarze z koła „Gryf” spotkali się nad jeziorem „Tuchomskim” aby wspólnie powędkować, i przy okazji rozegrać zawody wędkarskie  kategorii juniorów i seniorów.
Tym razem wędkowaliśmy metodą gruntową, zarówno seniorzy jak i juniorzy.
 Ci drudzy nie byli przekonani co do tej metody wędkowania,  lecz  zaobserwowaliśmy że przypadło im do gustu współzawodnictwo metodą gruntową.
Już z samego rana było widać spore zainteresowanie tymi zawodami ponieważ w tak niekorzystnej pogodzie na wspólne wędkowanie przyjechało 13 juniorów i 38 seniorów. Zapewne to chęć do wędkowania, wspólnej integracji ale i zdobycia jak że ważnych punktów zaliczanych do finału „Grand prix” 2017 organizowanego przez nasze koło.  
Lecz trzeba pamiętać że to przede wszystkim dobra zabawa i możliwość spotykania się z kolegami, koleżankami, to jest coś co nas zbliża do siebie, a nie wygrywane puchary czy inne nagrody.
Po zakończeniu zawodów w kat. juniorów dało się zauważyć że nasi młodzi koledzy i koleżanki radzili sobie całkiem nieźle z metodą gruntową na 13 zawodników tylko 2 osobom nie udało się skusić ryby do brania.
Wyniki kat. junior :

  1. Agata  Wolff
  2. Maciej   Groth
  3. Jakub  Ohler
  4. Tomasz  Mazur
  5. Bartosz  Hinca
 
Seniorzy wędkowali jak zwykle o godzinkę dłużej, łowione przez nich ryby to głównie leszcze i płocie
Kiedy zaczęliśmy ważenie ryb już na samym początku widzieliśmy że wędkujący nie mieli czasu na nudę, tylko 5 zawodników wśród 38 nie udało się złowić żadnej ryby.
Ale w szczególności wynik jednego z wędkujących przykuł naszą uwagę, wynikiem 10,680  rozłożył na łopatki tych którzy podjęli się współzawodnictwa.
Wielkie gratulacje Michale już drugi raz w tym sezonie pokazałeś nam jakie piękne okazałe ryby są w tym jeziorze.
Wyniki kat. senior:
  1. Michał  Belka
  2. Waldemar  Marschk
  3. Adrian  Nojgebauer
  4. Waldemar  Guzman
  5. Michał  Plichta
Nagrodę specjalną, za największą rybę na zawodach, kołowrotek wędkarski ufundowany przez sklep Wędkarski z Żukowa otrzymał także Michał Belka
Jeszcze raz gratuluję bohaterowi zawodów.
 
Następne zawody 17 wrzesień (niedziela) jez. „Klasztorne Małe”
Ogłoszenie ukaże się wkrótce.
 

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Relacja z zawodów wędkarskich 03.09.2017 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł