Zaloguj się do konta

Relacja z zebrania koła PZW w Leśnej 02.03.14

        W dniu 02.03.2014 r. w Leśnej w Hotelu Leliwa odbyło się zebranie sprawozdawcze koła PZW w Leśnej.
        W zebraniu udział wzięło 44 członków koła oraz zaproszeni goście, Burmistrz Leśnej Jan Surowiec, Dyrektor Biura Zarządu Okręgu Józef Goszczycki oraz Prezes Koła PZW Lubań Miasto Janusz Pernej.
W czasie zebrania Prezes Koła Kazimierz Kwitowski omówił pracę koła w 2013 r. Podobnie jak w ubiegłym roku, koło odnotowało wzrost członków i w 2013 r. liczyło 336 osób. Następnie wręczono dyplomy podziękowania dla członków koła którzy brali udział w  akcji sprzątania brzegów, oraz podziękowano dla nieobecnego Pana Waldemara Kleszcza który udostępnił działkę na której znajduje się rybaczówka. W dalszej części zebrania Burmistrz Leśnej Jan Surowiec przedstawił możliwość skorzystania koła ze środków unijnych i zapewnił wsparcie Urzędu Miejskiego w Leśnej w  tej sprawie.
Prezes Koła PZW Lubań Janusz Pernej omówił wyniki pracy SSR Powiatu Lubańskiego w 2013 r. W kole PZW Leśna aktywnie działa czterech strażników. Zmieniono również skład Sądu Koleżeńskiego w skład którego weszli Eugeniusz Burlik, i Piotr Malinowski.

W czasie wolnej dyskusji omówiono sprawy:
-  Wprowadzenia zakazu brodzenia który według wędkarzy muchowych uniemożliwi im uprawianie tej metody przez okres jesienny i zakaz ten został podyktowana przez wędkarzy spinningowych. Kolega Robert Kuźniewski przedstawił możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu wędkowania na łowisku ,,złów i wypuść,, w Leśnej w czasie okresu ochronnego pstrąga.
-  Możliwości użytkowania stawu w Smolniku oraz wyrobiska ,,Zielone,,
- Możliwości zamknięcia łowiska po zarybieniu lub zarybianie niewymiarową rybą w związku z dużą presją wędkarską po zarybieniu zbiorników gdzie ryby są masowo wyławiane przez wędkarzy co nie daje im możliwości rozejścia się po zbiorniku.
- Możliwość wprowadzenia górnego wymiaru ochronnego karpia gdyż coraz mniej dużych karpi łowi się w zbiorniku i należało by chronić tą rybę.
-  Wprowadzenia podziału składek na górskie i nizinne.
- Zniesienia zakazu wędkowania za ,,zwalonym mostem,, i wprowadzenie zakazu tylko w okresie tarła ryb.
W czasie dyskusji Burmistrz Leśnej przedstawił obecną sytuację zakazu używania łodzi o napędzie spalinowym nad zbiornikiem Leśniańskim i Złotnickim. Wg pisma Wojewody Dolnośląskiego skierowanego do Urzędu Miejskiego w Leśnej do czasu uchylenia tych zakazów przez Sejmik zakaz nadal obowiązuje i winien być respektowany.

W czasie zebrania podjęto wnioski o zwrócenie się do Zarządu Okręgu o:
-  Wprowadzenie górnego wymiaru ochronnego karpia na zb. Leśniańskim i Złotnickim.
- Wprowadzenie zakazu wędkowania na łowisku ,,złów i wypuść,, w Leśnej w czasie okresu ochronnego pstrąga.
-  Wprowadzenie podziału składek na górskie i nizinne.
-  Uchylenie zakazu wędkowania za zwalonym mostem oraz wprowadzenie zakazu w okresie tarła ryb.
-  Zarybienia zbiornika trocią jeziorową.


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej

Święto samorządu

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim podejmującym codzienną…