RELACJA ZE SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW KOŁA 2015

W dniu 14 czerwca 2015 roku, na kanale Rosowskim, odbyły się zawody spławikowe o Mistrzostwo Koła PZW nr 26 "Energetyk" w
Koszalinie, zorganizowane przez Zarząd Koła.

Funkcję głównego sędziego zawodów sprawował kol. Piotr Musiał.

Imprezę rozpoczęliśmy, tradycyjnie już od czasów nowego Zarządu Koła, gorącym poczęstunkiem zagrzewając się do wędkarskiej potyczki.

W zawodach wzięło udział 18 zawodników, bojowo nastawionych do
wspólnej rywalizacji o tytuł SPŁAWIKOWEGO MISTRZA KOŁA 2015 roku, oraz o puchary i dyplomy. Przysłowiową wisienką na torcie jak zwykle, były ufundowane przez nasze Koło talony w kwocie 300 zł (I miejsce), 200 zł (II miejsce), 100 zł (III miejsce). Dodatkowo Sklep Wędkarski "Pilker" ufundował talon za Największą
Rybę. Tym razem talon został przeznaczony do wykorzystania na następnych zawodach, po wspólnych ustaleniach z zawodnikami.

Kanał Rosnowski, mimo obniżonego poziomu wody, obdarzył rybami, choć nie po równo jak by się chciało, wszystkich startujących kolegów.

I tak z wynikiem 5240 punktów zwyciężył kolega Paweł Sułek zdobywając tytuł SPŁAWIKOWEGO MISTRZA KOŁA 2015 ROKU  i główne nagrody. Drugie miejsce, mimo usilnych starań, zajął
kol. Tomasz Plewa z rezultatem 4100 pkt.

Małą niespodziankę sprawił kol. Michał Reszka, kojarzony bardziej ze spinningiem niż z batem 8 metrowym, zajmując trzecie miejsce z dorobkiem 3320 pkt.

Zawody zakończyliśmy wspólną biesiadą żartując „co by było gdyby” i planując już strategię na kolejną potyczkę, tym razem na„gruntówki”.

Zawody te są zaliczane, oczywiście do klasyfikacji wędkarza roku, gdzie nastąpiła mała roszada.

Kończąc, pozdrawiam wszystkich kolegów naszego Koła, oraz tych którzy chcieli by przystąpić do naszego grona, zapraszamy.