Relacja ze spławikowych mistrzostw koła nr 11 Łowicz 22.04.2018 r.

/ 55 zdjęć

SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA KOŁA 2018

Drugie tegoroczne zawody spławikowe przypadły na 22 kwietnia. A były to Mistrzostwa koła, które zostały rozegrane w pięciu kategoriach: kadet, junior, młodzież starsza, kobiety i seniorzy. Ciepły i słoneczny dzień zapowiadał wyrównaną i ciekawą walkę. Na starcie stanęło 29 wędkarzy, w tym dwie panie. O godzinie 6.30 uczestników przywitał prezes koła Tomasz Stolarczyk i omówił regulamin zawodów. Przed godziną 7.00 przystąpiono do losowania stanowisk. Z wylosowanym numerem zawodnicy mogli udać się na swoje miejsce i rozpocząć przygotowanie wędek, zanęt itp... . O godzinie 9.00 rozległ się pierwszy sygnał trąbki, który zezwalał na pierwsze nęcenie tzw. zanętą ciężką- czyli kulami ulepionymi dwoma rękoma. Dziesięć minut później drugi sygnał trąbki rozpoczynający czterogodzinną rywalizację. Do siatek zawodników trafiały głównie płocie i jazie. Pozostały rybostan stanowiły okonie, leszczyki. O 13.10 sędzia główny zawodów Tadeusz Jóźwiak daje sygnał kończący turę zawodów i sędziowie sektorowi przystępują do ważenia ryb, a następnie komisja sędziowska podlicza wyniki i ustala kolejność zajętych miejsc w zawodach w poszczególnych kategoriach.

Mistrzem koła na rok 2018 w wędkarstwie spławikowym w kategorii kadet U-15 został Alan Wysocki (2470g), I wicemistrzem Dawid Muras (980g), II wicemistrzem Mikołaj Muras (710g). W kategorii junior U-20 najlepszy był Patryk Danych (4420), a I wicemistrzem Kacper Sekuła (2185). W kategorii młodzież starsza U-25 najwięcej złowił Michał Stolarczyk (6500). W kategorii kobiety mistrzynią została Weronika Kosman (1500g), a I wicemistrzynią Julia Szewczyk (680g). Wsród seniorów tytuł mistrzowski trafił do Tomasza Stolarczyka (7035g), I wicemistrzem został Marek Wróbel (5880g), II wicemistrzem  został Mateusz Bujała (5370g). Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami i upominkami wędkarskimi i będą reprezentowali łowickie koło na zawodach spławikowych o Mistrzostwo Okręgu PZW.

Przypominamy i zachęcamy członków naszego koła do dokonywania opłat ogólnozwiązkowych do 28 kwietnia włącznie. Po tym terminie zgodnie ze statutem PZW oraz uchwałą zjazdu XXXI PZW naliczana będzie opłata -WPISOWE- dla tych, którzy nie opłacili składki ogólnozwiązkowej do końca kwietnia, jak i dla nowo wstępujących do PZW,

Kolejne zawody organizowane przez łowickie koło odbędą się 6 maja na zalewie za Laskiem Miejskim, a będą to zawody feederowe (gruntowe), bez podziału na kategorie. Zapisy w dniu zawodów od godziny 6.00 do godziny 6.30 .

Zapraszamy

Zarząd koła PZW Łowicz

5
Oceń
(6 głosów)

Relacja ze spławikowych mistrzostw koła nr 11 Łowicz 22.04.2018 r. - opinie i komentarze