Relacja ze sprzątania rzeki Raduni.

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


W piękny słoneczny,sobotni poranek 24.04.2014 wędkarze którzy zwykle się spotykają na forum internetowym i inni ludzie którym zależy na czystości środowiska zebrali się w Żukowie nad brzegiem rzeki Raduni aby uprzątnąć jej brzegi. A było naprawdę co sprzątać znajdywano przeróżne rzeczy zaczynając od małych papierków aż po całkiem spore śmieciowe gabaryty typu tapczan kineskopy a nawet samochodowy bak paliwowy pływający swobodnie korytem Raduni. Siedemnaście osób łącznie zebrało 43 worki plus inne niespodzianki.

Serdeczne dzięki za zorganizowanie tej akcji dla Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego a w szczególności jednemu z kolegów który dał pomysł. I oczywiście dla wszystkich zbieraczy, bardzo pozytywna była też pomoc ze strony Urzędu Gminy w Żukowie przekazali nam worki, rękawiczki udostępnili plac na zbiórkę i wywóz śmieci.
Na zakończenie przy kiełbaskach z ogniska wszyscy odsapnęli z ulgą po ciężkiej pracy.

Fotorelacja ze zbierania na stronie Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego.

http://www.pomorskiprzewodnikwedkarski.pl/68-uncategorised/670-sprzatanie-rzeki-raduni-z-ppw-relacja

 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Relacja ze sprzątania rzeki Raduni. - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Świetna sprawa, piękna inicjatywa. Przykre jest, że trzeba organizować takie akcje, bo gdyby nie było śmieciarzy, to moglibyście swój prywatny czas spędzić z wędką w ręku, nad piękną rzeką. Obyście nie musieli już więcej organizować akcji "Sprzątanie", czego wam serdecznie życzę. ***** i pozdro! (2014-05-04 10:32)
rafalski06rafalski06
0
To nie jest możliwe śmieci były i podejrzewam że będą jeszcze długo do puki mentalność Polaków się nie zmieni. Jak ktoś żuci puszkę od piwa to pół biedy ale jeżeli ktoś przyjeżdża na ryby z pełnym workiem śmieci domowych żeby go tam zostawić to nie wiem jak to nazwać. Brak słów !!! (2014-05-05 20:49)

skomentuj ten artykuł