Relacja ze szkółki karpiowej w Jarosławkach

/ 27 zdjęć


Tym razem szkółka odbyła się w dniach 15-19 lipca nad zbiornikiem Jarosławki w północno-zachodniej części Polski. Już dzień przed rozpoczęciem szkółki, kiedy zajechaliśmy razem z Tomkiem okazało się, że doniesienia o całkowitym bezrybiu na Jarosławkach są zupełnie bezpodstawne. Same karpie dały do zrozumienia, że jednak biorą, gdyż zaledwie w 2 godziny, podczas gdy my się rozkładaliśmy zanotowaliśmy 7 odjazdów karpi na innych stanowiskach. Humory, więc dopisywały, ale nie tylko z powodu odjazdów a dlatego, że był to początek kolejnej szkółki. Uczestnicy i reprezentanci firm, którzy pomagali w organizacji szkółki zjechali się w środę i zaczęli przygotowywać swoje stanowiska do połowu. Już od samego początku na stanowiskach 25 i 26 kiedy większość ze szkółkowiczów nie zdążyła rozłożyć swojego sprzętu zaczęły się regularne brania i pierwsze wyholowane ryby. Początek zapowiadał się, więc całkiem nieźle. Jak później czas pokazał karpie łowili wszyscy z uczestników choć może nie było ich aż tak dużo jak można było się spodziewać. Okazało się, bowiem, że karpie odbywały tarło, gdyż pokazywały się w zatoce a na markerach pojawiła się ikra. Mimo to karpie złowili wszyscy uczestnicy szkółki.
Podczas szkółki odbył się na 3 tury konkurs rzutowy wędką do celu. Do wygrania była wędka firmy Daiwa. Zwyciężył Dariusz Kruszewski a drugie miejsce zajął Zbigniew Moreń. Odbywały się pokazy wiązania przyponów oraz węzłów, a także pokaz kręcenia kulek zaprezentowany przez firmę Carp Devil Baits a dokładniej Przemka Bździucha. Młodzi karpiarze podglądali jak wykonuje się kulki proteinowe a później sami zaczęli je wykonywać. Odbył się także pokaz przyponów i akcesoriów angielskiej firmy Carp Ru’s w wykonaniu Dawida Patlewicza. Uczestnicy pływali także pod okiem Pawła i sondowali dno przy pomocy stukadełka oraz echosondy. Wiele razy okazywało się, że prawidłowo wysondowane dno skutkowało braniami. Nie brakło także długich wieczornych rozmów o karpiowaniu i nie tylko. Niektóre rozmowy przeciągały się do białego rana. Panowała bardzo przyjacielska atmosfera. Najmłodszy uczestnik szkółki miał 12 lat i był to Michał Wierny, który łowił na stanowisku z Pawłem. Często miał okazję holować ryby i to nie tylko na swoich wędkach, ale także na Pawła, co wychodziło mu całkiem nieźle. Michał pobił dwukrotnie swój rekord życiowy karpia. W szkółce wzięło udział 16 osób z różnych zakątków Polski.

Podsumowując złowiliśmy razem 375kg ryb w tym 50 sztuk karpi i 5 amurów. Największy karp miał 10,70kg i został złowiony przez Tomka Chliba. Natomiast największy amur ważył 10,50kg. Właściwie drużyna Andrzej z Janem dała prawdziwy popis połowu zarówno karpi jak i amurów. Złowili ich razem 19 sztuk.
Wyniki:
1. Jan Czarnecki – 70,5kg 9 sztuk.
2. Andrzej Jasiński – 66,40kg 10 sztuk
3. Tomasz Chlib – 27,70kg 3 sztuki

Pozostali uczestnicy mieli w granicach 20kg ryb. Paweł złowił 8 ryb o łącznej masie 64,5kg. Również i tym razem łącząc teamy szkółkowiczów kontra firmy zwyciężyli uczestnicy.


Podziękowania dla wszystkich sponsorów szkółki, dzięki, którym uczestnicy otrzymali sprzęt karpiowy, najczęściej w postaci kulek, pelletów, dipów oraz boosterów. Natomiast od czasopisma Karp Max szkółkowicze otrzymali najnowszy numer Karp Maxa oraz dodatkowe akcesoria w postaci sprzętu karpiowego.

Sponsorami szkółki w Jarosławkach byli: DUNCAEN, KARP MAX, FISH FOOD, CARP DEVIL BAITS, ALLER AQUA, NATURAL BAIT.

Patronat Medialny: Karp Max i portal Carp Planet.

 


3.8
Oceń
(17 głosów)

 

Relacja ze szkółki karpiowej w Jarosławkach - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł