Retro sprzęt moczykijów w KDK Kutno

/ 1 komentarzy / 23 zdjęć


I tak powoli zbliżamy się do startu wystawy sprzętu wędkarskiego i akcesoriów wędkarskich z dawnych lat. Prawie dwa miesiące szukaliśmy staroci aby pokazać je przyszłym adeptom wędkarstwa. Ciężko jest zdobyć stare kołowrotki, kije, podbieraki inne przedmioty potrzebne wędkarzom 40 i więcej lat temu. Jest trochę starych fotografii i literatury. Na wystawie pojawią się dwie niespodzianki. Wystawa ma wystartować w Dniu Wędkarza w Kutnowskim Domu Kultury o godz. 8.00. Pierwszymi gośćmi będzie młodzież, na godz. 13.15 zapraszamy seniorów. Młodzież będzie mogła wysłuchać prelekcji oraz obejrzeć krótki film o wędkarstwie przygotowany i zaprezentowany przez działaczy sędziowskich Okręgu Mazowieckiego. Potem cosik słodkiego i jakieś gadżety. Seniorzy spotkają się z władzami samorządowymi, działaczami okręgu oraz Prezesami Kół nr 109 "METALURG" i 110 "MIEJSKIE" z Kutna. Dla nich specjalne wyróżnienia, okolicznościowe ciasto,kawa i herbata. To z myślą o nich młodzież szykuje niespodziankę w postaci artystycznego występu. Korzystając z obecności przewodniczącego kolegium sędziów przy ZO kol. Waldka Grzelaka kutnowscy sędziowie wędkarscy odbiorą licencje sędziowskie : klasy krajowej, okręgowej i podstawowej.
Koledzy wędkarze czekamy jeszcze do czwartku na Wasze skarby a w szczególności na stare legitymacje związkowe i pamiątkowe zdjęcia. Będziemy oczekiwali w KDK w pok. 121 od. godz.11.00 w czwartek tj. 13.03.br.
W miarę postępów przy realizacji tego zadania będą dokładane kolejne zdjęcia tak, że przed jego rozpoczęciem powstanie swego rodzaju kalejdoskop wydarzeń. Wystawa potrwa ko końca miesiąca marca i w znacznej części zostanie przeniesiona w miejsce stałej ekspozycji. Gdzie to będzie - dowiecie się na spotkaniu.
I tak wspólna myśl z Prezesem Koła Nr 110 powoli przeradza się skromną ale miejmy nadzieje dobrze zapamiętaną wystawę. Jednak zgoda buduje i otwiera nowe perspektywy dalszej owocnej współpracy tych dwóch Kół. Tylko jeszcze musimy pozyskać więcej młodzieży i możemy być spokojni o byt naszych organizacji.
Zgodnie z obietnicą powiększamy galerię zdjęć dokumentujących przebieg prac. Następna fotorelacja we wtorek.
Wystawa gotowa, czekamy no gości i pierwsze recenzje. Wystawę można będzie oglądać do końca miesiąca marca, zapraszamy.

 


4.9
Oceń
(13 głosów)

 

Retro sprzęt moczykijów w KDK Kutno - opinie i komentarze

graigograigo
0
Z Łodzi trochę daleko, ale może uda mi się dojechać z Tatusiem. Mam coś dla dzieci z POW. Pozdrawiam (2014-03-13 19:38)

skomentuj ten artykuł