Robaki - Białe, Kolorowe, Pinki.

/ 2 komentarzy

Witam!
Dzisiaj zaprezentuje sposób na hodowlę białych robaków, barwionych oraz pinek. Aby wyhodować robaka - jak nam wszystkim wiadomo, robak biały to larwa muchy - potrzeba nam much. Muchy możemy zachęcić do złożenia jaj w naszym wiaderku nakładając ok. 1/2 kg mięsa (łopatka, wątroba lub inne). Podczas procesu składania jaj dookoła wiaderka musi być cicho i spokojnie bo inaczej muchy będą czuły się zagrożone. Wiaderko zostawiamy otwarte przez ok. 3h. W tym czasie co 1 godzinę doglądamy mięsko i ilość larw. Aby wyhodować duże białe robaki wystarczy godzina. Aby mniejsze białe 2 godziny, a pinka potrzebuje 3 godziny. Jeżeli chcemy zabarwić nasze robaki potrzebujemy:

Kurkumę - żółte robaki
Buraczki - czerwono - różowe

Za 1 litr robaków białych i kolorowych trzeba zapłacić od 15 do 25 zł. Za pinkę od 20 zł do aż 40! Nasz domowy sposób jest mniej kosztowny. Po wyhodowaniu robaki przetrzymujemy w mące kartoflanej chyba że chcemy aby były "smakowe" należy zostawić je w olejku waniliowym zmieszanym z mąką kartoflaną.

Dziękuję i pozdrawiam.

 


2.8
Oceń
(5 głosów)

 

Robaki - Białe, Kolorowe, Pinki. - opinie i komentarze

TheBrychuTheBrychu
0
Kolego, robale nie robią się z godziny na godzinę.Potrzebują one ok. tygodnia. I ja białe robaki robię w taki sposób: 1. Napełniam 1/4 wiaderka trocinami. 2. na trociny kładę wnętrzności i łby ryb. 3. Wszystko kładę w suchym miejscu. Po wszystkich wykonanych krokach pozostaje tylko czekać. Pozdrawiam TheBrychu. (2012-08-06 21:29)
ŁoboŁobo
0
"Wiaderko zostawiamy otwarte przez ok. 3h. W tym czasie co 1 godzinę doglądamy mięsko i ilość larw. Aby wyhodować duże białe robaki wystarczy godzina. Aby mniejsze białe 2 godziny, a pinka potrzebuje 3 godziny." Mój błąd bo chodzi o jajeczka larw! Ale nie musiałeś aż tak jechać po mnie! (2012-08-07 22:09)

skomentuj ten artykuł