Robaki do zanęty NR 1
  • konto usunięte
Kopia

Robaki do zanęty NR 1

Białe Robaki – larwy much. Dodaje się je do zanęty przede wszystkim na łowiskach z dużymi rybami. Są dobre na karpie, karasie, brzany, leszcze, jazie, klenie.
Białe hoduje się w specjalnych zakładach. Tam barwi się je na różne kolory, oczywiście można też kupić robaki w naturalnym kolorze. Białe podaje się w zanęcie. Mogą być one żywe lub uśpione (sparzone, schłodzone lub podtopione) albo sklejone specjalnym klejem do robaków (na rzeki z dodatkiem żwiru lub gliny).
Białe robaki można kupić w każdym sklepie wędkarskim. Porcja kosztuje około 2zł, natomiast za lit trzeba zapłacić 18-25 zł. Larwy są także doskonałą przynętą.

Kastery – poczwarki much. Produkuje się je z białych robaków. Do zanęty nadają się tylko tonące (jasny kolor) poczwarki. Ciemniejsze wypływają na powierzchnię wody i mogą odprowadzić ryby z łowiska. Wielu wędkarzy przygotowuje je samodzielnie, jednak jest to bardzo czasochłonne zajęcie. Kastery można kupić w cenie od 25 do ponad 30 zł za litr.

Pinki – mniejsza odmiana białych robaków. Je także hoduje się w specjalnych zakładach i barwi na różne kolory. Dobre na płocie, leszcze, krąpie, jazie i klenie. Do zanęty dodaje się żywe larwy lub uśpione. To również skuteczna przynęta. Cena od 18 do 25 zł za litr. Pinki zabarwione na czerwono są świetnym dodatkiem zanętowym oraz dobrą przynętą.

 


1.8
Oceń
(13 głosów)

 

Robaki do zanęty NR 1 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł