XII Zawody Aktorów Wędkarzy im. Jaremy Stępowskiego.

/ 19 zdjęć


Aktor Robert Wabich został zwycięzcą tegorocznej, dwunastej już edycji Zawodów Aktorów Wędkarzy im. Jaremy Stępowskiego o Puchar Augustowianki, która odbyła się w dniach 6-8 lipca nad jeziorem Białym koło Augustowa. Mimo przeszkód organizacyjnych i słabszej niż zwykle frekwencji, podczas wędkarskich zmagań aktorów nie zabrakło zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy.
Przypomnijmy, że patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął prof. Zbigniew Religa oraz Związek Zawodowy Aktorów. Patronat internetowy nad imprezą sprawował portal wedkuje.pl, a wędkarski – magazyn „Wiadomości Wędkarskie”. Głównym sprawcą imprezy, tradycyjnie jak co roku, był aktor teatralny, filmowy i dubbingowy – Robert Czebotar.

Do Augustowa ściągnęły największe postacie polskiego ekranu i sceny, m.in. Maciej Damięcki, Krzysztof Daukszewicz, Krzysztof Lang, Andrzej Renes, Andrzej Turski, Damian Aleksander, Witold Paszkowski, Jan Janga Tomaszewski, Grzegorz Zarębski czy Tomasz Kozłowicz. Gwiazdom podczas wędkowania towarzyszyły największe wędkarskie osobistości na czele z Rajmundem Litwińskim, Edmundem Gutkiewiczem, Grzegorzem Zarębskim, Andrzejem Leśnikiem i Grzegorzem Sicińskim.

Aktorzy rozpoczęli wędkarskie zmagania w sobotę rano, wypływając w 8-godzinny „rejs” po jeziorze Białym. Do punktacji zaliczane były szczupaki, okonie i wzdręgi. Brania nie były co prawda duże, niezbyt udane wędkowanie zrekompensowała za to wyśmienita pogoda, która mimo niezbyt optymistycznych prognoz, do końca umożliwiła zabawę na świeżym powietrzu. Zresztą, jak podkreślał wielokrotnie organizator imprezy aktor Robert Czebotar, nie wędkarskie wyniki, ale możliwość spędzenia wspólnych chwil w gronie przyjaciół, wymiany doświadczeń i oderwania się od teatralno-filmowej rzeczywistości, są największą wartością tej imprezy.

Aktor, niezwykle barwnie i z humorem poprowadził poniedziałkowe, uroczyste podsumowanie wyników.
A przedstawiają się one następująco:

W kategorii AKTORZY:

I miejsce – Robert Wabich
II miejsce – Robert Tondera
III miejsce – Robert Czebotar
IV miejsce – Jan Janga Tomaszewski


SPONSORZY I MISTRZOWIE:

I miejsce – Grzegorz Zarębski
II miejsce – Andrzej Leśnik
III miejsce – Rajmund Litwiński
IV miejsce – Piotr Kozak


GOŚCE HONOROWI:

I miejsce – Marcin Kościołek
II miejsce – Waldemar Rudnik
III miejsce – Krzysztof Lang
IV miejsce – Krzysztof DaukszewiczNagrodę Specjalną im. Mariana Glinki ufundowaną przez Portal wedkuje.pl dla NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO ZAWODNIKA otrzymał Tomasz Kozłowicz.

NAJLEPSZĄ WĘDKARKĄ okazała się Katarzyna Bieschke. W kategorii NAJWIĘKSZY PECHOWIEC wygrał natomiast Artur Pontek.

Nagrodę Fair Play w postaci pucharu od Wiadomości Wędkarskich oraz silnika od British Airways otrzymał Andrzej Renes. Za KOLEŻEŃSKĄ POSTAWĘ jury postanowiło wyróżnić Piotra Bąka.

W kategorii NAJWIĘKSZY OKOŃ nagroda powędrowała do Waldemara Rudnika (24 cm, 160 g), NAJWIĘKSZĄ WZDRĘGĘ udało się natomiast złowić Rajmundowi Litwińskiemu (25 cm, 200 g).

Przyłączamy się do gratulacji dla zwycięzców, życząc kolejnych sukcesów i wędkarskich rekordów.Głównym sponsor imprezy – Augustowianka – Grupa Sobieski – Marek Twardowski

Sponsorzy nagród:
Sobieski – Waldemar Rudnik
Plus – Artur Waśk, Wiktor Taszka, Jacek Mirecki, Sylwester Nej, Maciej Wieczorek
Darekco – Dariusz Paszkiewicz
Max – Krzysztof Farecki, Robert Baranowski
Normark – Joanna Piątkowska, Mirosław Adamski
Luxwood – Dariusz Świniarski, Jacek Wiechetek
Żywiec – Robert Zawarski
Bass – Jacek Chrościcki
Gutmix – Edmund Gutkiewicz
Tristar.pl – Grzegorz Janusz
Andrzej Renes – rzeźbiarz
PPH Leszcz – Wojciech Stępień
Goodman – Grzegorz Siciński
British Airways – Jarosław Strzeszewski
Telewizja Internetowa Taaka Ryba – Jerzy Biedrzycki, Bogdan Włodarski
Adam Skoczko – właściciel Jeziora Białego

Szczególne podziękowania dla:
Waldemara Zalewskiego
Sławka Sztama
Jacka Chmurskiego
Joanny Płocińskiej

 


3.9
Oceń
(10 głosów)

 

XII Zawody Aktorów Wędkarzy im. Jaremy Stępowskiego. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł