Robinson Diagonal Picker

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Każdy wędkarz zapewne ma swoje ulubione łowiska, takie do których chętnie wraca. Zazwyczaj są to łowiska, na których zaczynamy swoją przygodę z wędkarstwem, tam świętujemy pierwsze sukcesy i zarażamy się bez odwrotu pasją. Niestety nie zawsze, życie toczy się tak, ze każdą chwilę możemy nad nimi spędzić. Czasem z braku czasu czy dużego dystansu wybieramy inne łowiska. Bo to przecież czas spędzony na rybach jest najważniejszy.

Ja też nie zawsze mogłem jechać nad ulubiony fragment Wisły. Musiałem znaleźć łowisko, nad które będę mógł wyskoczyć na kilka godzin i nie tracić kolejnych kilku godzin na dojazd. Takim miejscem aktualnie jest Bug. Znalazłem tam swoją małą przystań, miejsce gdzie mogłem nawet przenocować czy przechować sprzęt.

Niestety zostawianie sprzętu w niestrzeżonym miejscu wiąże się z wielkim ryzykiem jego utraty. Nie chciałem jednak za każdym wypadam pakować pełnego samochodu klamotów. Wpadłem więc na pomysł, że nabędę budżetowy sprzęt, którego ewentualna utrata nie zaboli tak bardzo.

Pierwszym kijem, który na stałe stacjonuje nad Bugiem jest Robinson Diagonal Picker.

Nie oczekiwałem fajerwerków po kiju, który można kupić za 70-80zł. Miał po prostu być skuteczny nad wodą.  Zasygnalizować branie i umożliwić pewny hol ryby.

Diagonal zaskoczył mnie pozytywnie. Kompozytowy kij wykonany jest bardzo starannie. Patrząc na niego można odnieść wrażenie, że jest dużo droższy niż w rzeczywistości. Kij malowany na czarno z żółtymi/złotymi detalami wygląda bardzo estetycznie. Piankowa rękojeść i dolnik są praktyczne i łatwe w czyszczeniu. Dolnik i uchwyt kołowrotka zabezpieczone są metalowymi pierścieniami. Do tego cienkie przelotki Slim Guides, starannie i równo przymocowane do blanku dopełniają całości.

W użytkowaniu kij również zaskakuje pozytywnie. Jest lekki. Moja wersja 270cm waży 206g. Jak na kompozyt Diagonal jest szybki i umożliwia dalekie precyzyjne rzuty. Szczytówki pokazują brania nawet małych ryb. Podczas holu kij pracuje progresywnie i ma się wrażenie, że poradzi sobie z każdą rybą.

Jeśli ktoś zaczyna przygodę z wędkarstwem gruntowym lub z innych powodów nie zamierza wydawać dużej ilości pieniędzy Seria Diagonal będzie słusznym wyborem.

 


3.8
Oceń
(12 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Robinson Diagonal Picker - opinie i komentarze

amur tvamur tv
-4
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Dzięki za fajny opis (2021-03-06 19:02)

skomentuj ten artykuł