Robinson Ecomix Carp Robinson MVDE Cherry 'N Berry

/ 3 komentarzy / 3 zdjęćW dzisiejszym poście podejmę się trudnego, przynajmniej w mojej opinii, zadania tj. opisu zanęty Robinson Ecomix Carp. Mam oczywiście świadomość tego, że na skuteczność danej mieszanki wpływa szereg czynników subiektywnych, i często niezależnych od samej jakości danego produktu, dlatego postanowiłem sprawdzić produkt na trzech łowiskach, podczas czterech wypadów, aby w miarę możliwości opis był miarodajny i przydatny dla osób które się zastanawiają nad zakupem.
Na pierwszy ogień poszedł staw, o wielkości ok 5ha. Staw jest zarybiany prawie każdym gatunkiem ryb, i przy tym dosyć mocno oblegany, dlatego mogłem porównać swoje wyniki z wynikami braci wędkarskiej w tych samych warunkach (przynajmniej pogodowych).
I dzień Staw w okolicach wrocławia
Zanęta wg danych producenta jest nastawiona głównie na połów karpi i amurów, co powiem szczerze troszkę mnie dziwiło, ponieważ jest bardzo drobno frakcyjna i wszelkiego rodzaju ziarna pojawiają się sporadycznie w małych ilościach. Moja obserwacja zdeterminowała wybór metody połowu. Jako dodatek do zanęty posłużyła jedynie pinka, co miało na celu sprawdzenie możliwości samej zanęty. Jedna wędka na grunt (kuku na włos) druga na spławik w pobliże trzczcin i lilii wodnych (czerwony +kuku lub biały + kuku na zmianę). Nęciłem dosyć skromnie (ok 3 kg) Zanęty na cały dzień. Ale wyniki były dosyć zadowalające. Na spławik osiem leszczy w rozmiarach 24-35cm. Kilka płoci i 2 liny o wielkości 34 i 38 cm. Wędka gruntowa zero brań.

II dzień Staw w okolicach wrocławia
Łowisko to samo z tym że wzmocniłem zanęte atraktorem Robinson Marcel Van Den Eynden Cherry "N Berry plus do tego pinka i kukurydza. Oczywiście ponownie jedna wędka na grunt druga na spławik. W ciągu 7 godzin udało mi się złowić trzy karpie o wielkość 48-51 cm i wadze 1,8kg do 2,13kg oraz 1 lin na spławik o wielkości 34 cm. Niestety sumiki karłowate później rozłożyły się w pobliżu zestawu spławikowego i właściwie co rzut to sumik…

Dzień III Rzeka Odra
Zanęta wzbogacona zostałą o kukurydzę, dodatek Robinson Marcel Van Den Eynden Cherry "N Berry oraz klej zanętowy. Tym razem 2x grunt Jedna wędka w nurt, druga pomiędzy główki. Efekt 5 leszczy z jednego rocznika 33-35 centymetrów(w nurcie) Druga wędka zero brań.

Dzień czwarty Staw w Modłej.
Zanęta wzbogacona o Robinson Marcel Van Den Eynden Cherry "N Berry, kukurydzę i białe robaki. Jak we wcześniejszych przypadkach spławik + grunt. 10 godzin wędkowania zaowocowało w dwa leszcze o wielkości 38 i 44 cm(grunt) oraz jednego małego karpika o wielkości 36cm.

Oczywiście połowy nie następowały dzień po dniu. W ciągu wszystkich 4 wypraw zużyłem w sumie trzy paczki zanęty (15kg) . Uważam że jest to produkt godny polecenia. Z tym że jeżeli ktoś nastawia się na karpia bądź amura (wg producenta są to ryby docelowe) polecam wzmocnić zanętę o sporą ilość ziaren, pelet, pokruczone kulki czy też ewentualnie konopie, ponieważ sądzę że frakcja zanęty jest z byt drobna i ciężko będzie wyciągnąć, a właściwie zwabić sztukę o większych rozmiarach niż 5 kg. Z drugiej strony uważam, że Robinson Ecomix Carp daje ciekawe skutki w połowie lina i leszcza oraz płoci, dlatego z czystym sumieniem polecam ją wędkarzom wybierającym się na zawody, i nie mającym swojego przepisu na zanęte.

Podsumowując. Mimo nie małej ceny uważam, że Robinson Ecomix Carp jest produktem godnym polecenia. Bardzo dobrze nęci ryby z tym, że polecam ją raczej amatorom linów leszczy czy też płoci, aniżeli karpiu czy amurów. Starałem się być jak najbardziej obiektywny, o ile w przypadku opisu zanęty jest to możliwe… Oczywiście zanęta jest to tylko mały ułamek z całości składającej się na sukces w danym dniu. Łowisko pogoda oraz skłonność ryb do żerowania mają tu znaczenie pierwszorzędne. NA co oczywiście trzeba zwrócić największą uwagę i dopiero na podstawie tych czynników ewentualnie dobrać odpowiednią dla nas mieszankę. Mam nadzieję że ewentualne wątpliwości osobom zainteresowanym rozwiałem, bądź zachęciłęm kogoś do wzięcia zanęty Robinson Ecomix Carp pod uwagę.
Poniżej zamieszczam kila zdjęć ryb złowionych, a właściwie zanęconych produktem Robinson Ecomix Carp.

Pozdrawiam. Krzysiek1024

 


5
Oceń
(30 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Robinson Ecomix Carp Robinson MVDE Cherry 'N Berry - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
świetny opis panie Krzyśku (2012-08-12 09:11)
johny1993johny1993
0
Gdzie jest ten przepis??:) (2012-08-14 11:53)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Bardzo dobrze napisane a zanętę też testowałem i jest super :) Pozdrawiam Boczny Trok (2014-03-08 19:58)

skomentuj ten artykuł