Robinson Ecomix Carp 5kg Robinson MVDE Lemon Vanille

/ 4 komentarzy

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem konta Vip ,uważam że jest bardzo ciekawa inicjatywa zachęcający użytkowników do aktywności. Udało mi się zdobyć do przetestowania zanętę Robinson Ecomix Carp 5kg + smakowy dodatek zanętowy Robinson Marcel Van Den Eynden Lemon 'N Vanille ,kiedy sprawdziłem ceny w internecie wydały się one całkiem przyzwoite.
Z przetestowaniem zanęty poczekałem jakieś 4 dni głównym czynnikiem którym się kierowałem było odpowiednie ciśnienie i warunki atmosferyczne no i oczywiście wolny czas :D

Postanowiłem nie zanęcać wstępnie łowiska ponieważ jest to świeże miejsce (pierwszy rok po kilku sezonowej przerwie) w którym ryba bardzo dobrze reaguje na zanętę sypką,od początku sezonu stosowałem tam różne zanęty między innymi :traper ,bruda oraz dragon z bardzo dobrymi efektami kilkanaście karpi każdy powyżej 3 kg oraz kilka amurów.

Przyjechałem na łowisko bardzo pozytywnie nastawiony,piękna pogoda nie upalna ok 20 stopni wiatr słaby widać bąbelki :P Myślę nie jest źle ryba żeruje rozrabiam zanętę na początek 3 kg,dodaje atraktor który był w komplecie,w między czasie rozkładam cały kram po rozstawieniu podpórek zanęciłem posyłając do wody kilka dużych koszyków. Wszystko tak jak zwykle na jedną wędkę bałwanek cała tonąca i połówka pływającej (dno jest bardzo muliste).

Na drugą wędkę zakładam kuku 3 ziarna + jedno z pianki pływającej łowie na tak zwaną 'metodę'
zawsze bardzo skuteczną na tym łowisku które w porównaniu do innych miejsc w których łowie ma naprawdę niską presje wędkarską.

Niestety nie było tak jak zwykle brania były bardzo chimeryczne i sporadyczne ryba kosztowała a później wypluwała co w tym miejscu rzadko mi się zdarzało,około godz. 10 jest ! Podpórka przewrócona szczytówka w wodzie wyholowałem całkiem przyzwoitego karpia ok 2,5 kg C&R
Niestety później było tylko gorzej żerowanie ustało i nie było ani jednego brania ,nie wiem czy to wina zanęty ,jej zapach był bardzo przyjemny,po przesianiu wspaniale pracowała w wodzie niestety nie zwabiła ryby w łowisko tak jak o wiele tańsze zanęty mniej renomowanych firm.
Jednak moim zdaniem jest zbyt wiele czynników które mogły wpłynąć na obiektywność tego testu.
Podsumowując jest to zanęta o bardzo dobrych parametrach i rozsądnej cenie, ale myślę że prawdziwy test przejdzie dopiero wtedy kiedy przetestuje ją większa ilość wędkarzy i na większej ilości wód.
Ode mnie pomimo słabego wyniku dostaje 7 na 10 za bardzo dobre parametry i przystępną cenę.

 


4.8
Oceń
(25 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Robinson Ecomix Carp 5kg Robinson MVDE Lemon Vanille - opinie i komentarze

jurekjurek
0
Witaj Andrzeju , pewnie to nie wina zanęty , lecz tej pogody w kratkę --- pozdrawiam serdecznie . (2012-09-06 11:32)
kamil11269kamil11269
0
***** (2012-09-06 15:00)
JKarpJKarp
0
Andrzej z moich doświadczeń wynika, że zanęta na karpie nie powinna " pracować " ponieważ powoduje to podniesienie się karpi ze strefy przydennej do góry i w efekcie zanik brań. (2012-09-07 11:22)
endriu1994endriu1994
0
Nie napisałem że tworzy chmurę tylko że pracuje :D Chciałem przez to powiedzieć że dobrze leży na dnie :D (2012-09-07 15:39)

skomentuj ten artykuł