Rodbuilding, czyli powstawanie wędek od A do Z w naszym obiektywie

/ 5 komentarzy

Samodzielne wykonanie wędki jest abstrakcją dla większości wędkarzy. W jaki sposób zdobyć blank, z czego rękojeści, które przelotki, jakie kleje? Od początku naszej przygody z filmem chcieliśmy stworzyć produkcję o takiej tematyce. Długo długo nic, aż w odezwał się do nas Bartek z BB CUSTOM RODS. Nie znaliśmy się wcześniej, po prostu trafił na naszego YouTube i zapytał czy możemy zrobić film o jego pasji jaką jest Rodbuilding. To było to! Jego wędki to prawdziwe arcydzieła, a sam twórca okazał się bardzo skromnym artystą, który w niewielkiej pracowni w Gdańsku tworzy dzieła sztuki. Po nagraniach w pracowni wybraliśmy się wspólnie nad wodę i to był szok! Precyzja posyłania przynęt na małej rzeczce w środku lasu otwierała nam gęby ze zdziwienia. Finezja i płynność rzutów była zdumiewająca. Krzysiek wielokrotnie powtórzył, że jeśli tak ma wyglądać łowienie to on nawet nie wyjmuję wędki, tylko sobie popatrzy :)
Sprawdzajcie film i wbijajcie po wędki do tego mistrza!


 


4.5
Oceń
(10 głosów)

 

Rodbuilding, czyli powstawanie wędek od A do Z w naszym obiektywie - opinie i komentarze

Jakub WośJakub Woś
0
Widać pasję od pierwszych minut filmu. Może kiedyś.... jak sam będę wiedział dokładnie czego potrzebuję. Na ten moment nowe metody, nowe gatunki, nowe zbiorniki... ciągłe zbieranie doswiadczeń. (2020-07-28 16:28)
wyprawy brzegiem wyprawy brzegiem
+1
świetny materiał bo grunt to znaleźć własną pasję i iść tym torem a w tym materiale to widać , wędka z pracowni cały czas chodzi mi po głowie pozdrawiam chłopaki ;) (2020-07-28 20:28)
kabankaban
+1
Przy okazji spotkań nad wodą z kolegami czy to na wspólnych wyjazdach czy może bardziej na zawodach miałe w rękach kilka takich kijaszków i niewątpliwie robią wrażenie. Byłem w pracowni kolegi Zdzisia z Reszowa i sporo zobaczyłem i wysłuchalem co do takiej roboty. Moja praca przy wędziskach jak do tej pory kończy się na wymianie uszkodzonych przelotek i poprawieniu korka na rękojeści. (2020-07-29 18:52)
grisza-78grisza-78
0
 Mam kilku znajomych, którzy używają wędek BB Custom i sobie chwalą. Ceny też są w porządku. (2020-07-29 19:53)
SlawekNiktSlawekNikt
+1
Bartek jest pasjonatem i widać tę pasję nie tylko na filmie, ale także w kijach jakie tworzy :-) a jakieś tam mam i bardzo polecam twórczość Bartka. Jeśli tylko budżet pozwala to warto mieć choćby jedną taką wędką zamówioną pod własne upodobania. Jeśli nie pozawala to tym bardziej warto poszukać takiego kija używanego, które bardzo często są w doskonałym stanie. (2020-08-06 18:05)

skomentuj ten artykuł