Rodzinne potyczki w Kromszewicach 2015

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć


Nareszcie mamy prawdziwe, gorące lato i warunki do wspaniałego spędzania wolnego czasu nad uroczą wodą jeziora Kromszewickiego. Zaprosiliśmy rodziny wędkarskie na tradycyjne zawody drużynowe w konkurencji spławikowej i spinningowej do stanicy wędkarskiej Koła „METALURG” w Kromszewicach. Już od porannych godzin zaczynają się przygotowywania do pierwszej konkurencji – połów na wędki spławikowe. Unoszą się aromaty przemyślnych dodatków zanętowych a wszystko to się dzieje w wielkiej „wędkarskiej tajemnicy”. Ostatnie sprawdzenie świeżości przynęt i stanu wędek. Sędzia zawodów zwraca uwagę za zachowanie ostrożności na łodziach i o nowych przepisach o trzeźwości. Sprawdza czy są odpowiednie siatki do właściwego przechowywania ryb i wypychacze do haczyków. Losowanie stanowisk i rodziny płyną w rejon wędkowania. Na pierwsze ryby nie trzeba czekać długą, są pierwsze płocie i krąpie. Dziś ukleja nie liczy się do ostatecznego wyniku i wszyscy łowią na głębokościach ok. 5 m. Jest sygnał zakończenia konkurencji i do akcji wkracza sędzia. Aby ryby w jak najlepszej kondycji wróciły do wody sędzia podpływa do każdej łodzi ważąc dzisiejszy urobek. Jeszcze ustalenie wyników sektorowych i znamy liderów dzisiejszych zawodów :
Sektor A :
1. Zbigniew Gralewski – 1.080 pkt.
2. Andrzej Cichowski – 310 pkt.
3. Mirosław Piątek – 300 pkt.
Sektor B :
1. Marek Gralewski – 1.885 pkt.
2. Paweł Nowicki – 755 pkt.
3. Maciej Piątek – 485 pkt.
Spływamy do portu gdzie czeka na nas II śniadanie przygotowane przez sympatyczkę Koła : pyszne kanapki, herbata i kawa. Szybko zjadamy i już ze zmienionym sprzętem rozpływamy się do jeziorze aby rozpocząć rywalizację w kategorii spinningowej. Dominuje okoń. Zawodnicy sprawdzają wody przybrzeżne całego jeziora, próbują obławiać strome skarpy schodzące do 11 m. Trzy godziny szybko upływają i już sędzia mierzy złowione sztuki i oblicza wyniki, które przedstawiają się następująco :
Sektor A :
1. Mirosław Piątek – 1.620 pkt.
2. Zbigniew Gralewski – 1.250 pkt.
3. Krzysztof Zdziarski – 650 pkt.
Sektor B :
1. Jarosław Koliński – 490 pkt.
2. Karol Cieślak – 290 pkt.
3. Marek Gralewski –210 pkt.
Ostateczne wyniki tych rodzinnych, przyjaznych zawodów przedstawiają się następująco :
1. Zbigniew i Marek Gralewscy – 2 pkt. , 4.325 pkt. za ryby
2. Mirosław i Maciej Piątek – 7 pkt. , 2.405 pkt. za ryby
3. Tadeusz i Paweł Nowiccy – 7 pkt. , 1.265 pkt. za ryby
4. Krzysztof Zdziarski i Jarosław Koliński – 7 pkt. , 1.230 pkt. za ryby
5. Andrzej Cichowski i Łukasz Blichiewicz – 9 pkt., 560 pkt. za ryby
6. Roman i Karol Cieślak – 10 pkt. , 420 pkt. za ryby
Największą rybę złowił kol. Paweł Nowicki – leszcz 405 gr.. Wręczono puchary i nagrody ufundowane przez Zbigniewa i Marka Gralewskich. Na dzisiejszych zawodach gościliśmy użytkownika tej wody pana Tadeusza Nowickiego Prezesa Gospodarstwa Rybackiego we Włocławku z synem Pawłem.
Kiedy my prowadziliśmy „ zaciekłą walkę” o każdą rybkę nasze wierna sympatyczka Koła Basia Gralewska (żona, mama i babcia wędkarska w jednej osobie) przygotowała gorący posiłek : żurek, kopytka, gulasz, wątróbkę wieprzową i zimny deser. Są ogórki małosolne, pachnące pomidory i inne dodatki. Po obiedzie tort, jabłecznik, kawa i herbata. Przy posiłku i różnych napojach rozpoczynają się wędkarskie rozmowy. Padają wędkarskie dowcipy, snują się różne anegdoty z wędkarskich wyczynów i przygód. Organizatorzy zapraszają za rok a przegrani zapowiadają srogi rewanż.
Nadchodzi czas na szczególną dziś chwilę. Odbywa się chrzest podarowanej nam aluminiowej łodzi wędkarskiej przez kol. Andrzeja Cichowskiego. Łódkę poświęcił nasz Kapelan ksiądz prałata Jan Dobrodziej. Jeszcze czas na sprawdzenie czystości naszego wybrzeża i powrót do domu.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Rodzinne potyczki w Kromszewicach 2015 - opinie i komentarze

zbigrazbigra
0
Skwar był wielki, w drugiej turze spinningowej szukano miejsc zacienionych. Ryby nie szalały. Zimny deser poprawił samopoczucie. (2015-07-07 07:03)

skomentuj ten artykuł