/ 46 zdjęć

W dniu 9 września br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się spławikowe rodzinne zawody wędkarskie z okazji 38 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. O godzinie 8 rano pod „Wagonem” stawili się młodzi adepci wędkarstwa wraz z opiekunami, których serdecznie przywitał prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Po powitaniu przypomniano zasady rywalizacji, które polegały na, wspólnym wędkowaniu metodą spławikową w formule par tj. opiekuna i dziecka, każdy na jedną wędkę do wspólnej siatki. A także, że młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe, I grupa najmłodsi do lat 8, II grupa od 9 do 12 i III grupa 13-16 lat. Po sprawdzeniu listy obecności, przystąpiono do losowania numerów stanowisk, po czym wszyscy udali się na wylosowane miejsca aby przygotować się do zawodów. O godzinie 9 sędzia dał sygnał do rozpoczęcia zawodów i w ruch poszły „baty” oraz „odległościówki”. Pogoda do wędkowania była słoneczna i bezwietrzna. Po 2,5 godzinach rywalizacji sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb w poszczególnych grupach wiekowych. Łowiono głównie leszczyki, trafiały się karpie, karasie, ukleje i jazgarze. Podczas podliczania wyników przez sędziów, zawodnicy i ich opiekunowie posilali się kiełbaską z grilla oraz spożywali napoje. Po zjedzeniu posiłku sędziowie ogłosili wyniki zawodów.

W kategorii najmłodszych: I miejsce zajął Maciej JarząbII miejsce zajął Patryk ZaczkowskiIII miejsce zajął Kamil Majcher, IV miejsce zajął Igor Matuszewski, V miejsce zajął Jakub Czajor, VI miejsce zajął Tomasz Klamka, VII miejsce zajął Jagoda Klamka i VIII miejsce zajął Jakub Rączkiewicz.

W kategorii od 9 do 12 lat: I miejsce zajął Radosław StanekII miejsce zajął Oliwier Marcińczak, III miejsce zajął Kacper Marcińczak, IV miejsce zajął Maksymilian Śliwa, V miejsce zajęła Natalia Ksel, VI miejsce zajęła Paulina Borowska i VIII miejsce zajęli Emilia Juszczek i Wiktor Wrona.

W kategorii od 13 do 16 lat: I miejsce zajął Daniel Tabor, II miejsce zajął Maciej Koper III miejsce zajął Mateusz Mierzwiński.

Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe oraz wręczono słodkie upominki.

Dodatkowo zawodnicy: Igor Matuszewski, Radosław Stanek, Daniel Tabor otrzymali pamiątkowe puchary za największą rybę.

Organizatorem zawodów był Zarząd PZW Koło LIN oraz Delegatura Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” w Jędrzejowie.

Sponsorami zawodów byli:
Przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiej „Solidarności” – Waldemar Bartosz