Rodzinne wędkowanie z grillem

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


Witam.
Kończy się niestety mój urlop. Ale jeszcze dzisiaj, w sobotę, wyjechałem rodzinnie na rybki z żoną i synem, połączone z grillowaniem(ryba z grila) . Żona zajęła się przygotowaniem strony kulinarnej, ja natomiast jak zawsze, sprawami wędkarskimi. Wędki w zasadzie miałem, gotowe, musiałem tylko uzupełnić zanetę. Niestety trochę niewyspany, po nocnym wędkowaniu, i z braku czasu, kupiłem po prostu gotową uniwersalną, zanętę firmy Traper, dodałem atraktor tym razem anyżowy, i pinkę. Na przynętę pinke.

Moje dwie wędki to pickerek, do którego założyłem tym razem delikatniejszą szczytówkę koloru żółtego, i lekka gruntówka c.w. do 50g.Na obydwóch wędkach żyłki główne 0,16,koszyczki zanętowe z obciążeniem 5g, przypony 0,14,haczyki nr10.
Syn natomiast zabrał tym razem, swoją bolonkę ,na której ma założona żyłkę
0,14,spławik1,5g,przypon 0,12,haczyk nr14.

Pojechaliśmy nad Zalew do miejscowości Roszków. Mam mały samochód, w którym ledwo, wszystko się zmieściło. Mam na myśli, cały dodatkowy sprzęt czyli grill, jedzenie, jakiś koce, dodatkowe krzesełka, etc. Dlatego syn jechał osobno swoim skuterem, do czego ,go zresztą nie trzeba było namawiać. Żona zabrała jeszcze ze sobą na ten rodzinny wypad swoją siostrzenice.
Trochę to trwało nim wszystko wypakowaliśmy na miejscu. Szczęście, że znalazło się stanowisko na wodą, niedaleko samochodu. Syn i ja zajęliśmy się wędkowaniem, a żona z pomocnicą sprawami kulinarnymi.

Nie byliśmy nastawieni na jakiś wielki połów, wiadomo popołudnie, gorąco…..raczej na typowy odpoczynek na łonie natury .Jednak nie możemy narzekać. Ryby dobrze brały. Nie były jednak duże, przeplatały się leszczyki od 120gr do 500g,dwie sztuki miały 800gr.
Trafiły się też mojemu synowi trzy ładne płotki. Tym razem nie chciało nam się ich liczyć, ale na oko z trzydzieści sztuk. Zdjęcie poniżej.

Nie łowienie oczywiście było najważniejsze, a odpoczynek. Jak smakuje kiełbaska na świeżym powietrzu z grilla, chyba nie musze nikomu tłumaczyć…….haha
Pozdrawiam wszystkich,życząc dobrego grilla, nad wodą Robert

 


3.8
Oceń
(56 głosów)

 

Rodzinne wędkowanie z grillem - opinie i komentarze

użytkownik6876użytkownik6876
0
Rodzina , świeże powietrze , gril i do tego jeszcze wędkowanie , czego chciec więcej , SUPER . Szczerze mówiąc zazdroszczę ( co prawda pozytywnie ) , pozdrawiam . (2009-08-10 20:41)

skomentuj ten artykuł