Rodzinne zawody wędkarskie, Chorzewa 2 wrzesień 2017 r.

/ 77 zdjęć


W dniu 2 września br. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Jędrzejowska” w ramach grantu pn. „Integracja międzypokoleniowa w formie aktywności kulturalnej, edukacyjnej i aktywnej” w ramach Przedsięwzięcia 1.2.3 Integracja międzypokoleniowa w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w partnerstwie z PZW Okręg Kielce Koło Lin w Jędrzejowie zorganizowało rodzinne zawody wędkarskie z okazji zakończenia wakacji.
Sobotni ranek był pochmurny, wiał silny wiatr i zanosiło się na deszcz.   Pomimo złej pogody o godzinie 8 rano pod wagonem stawili się chętni do udziału w zawodach, dzieci i młodzież wraz z opiekunami. Wszystkich uczestników przywitał prezes Koła Lin Krystyn Toczyłowski oraz prezes LOTu „Ziemia Jędrzejowska” Rafał Zaczkowski. Po przedstawieniu regulaminu zawodów i losowaniu zawodnicy udali się na swoje miejsce i zaczęli się przygotowywać do zawodów. O godzinie 9:30 sędzia dał pierwszy sygnał oznaczający początek rywalizacji. W ruch poszły baty i odległościówki. Pogoda podczas zawodów nie rozpieszczała zawodników, było zimno a do tego wiał silny wiatr. O godzinie 12 sędzia dał kolejny sygnał kończący rywalizację i przystąpiono do ważenia ryb. Łowiono leszcze, karasie, jazgarze oraz karpie.
W trakcie podliczania wyników, zawodnicy posilali się pieczoną kiełbaską oraz spożywali napoje.
 
Po chwili ogłoszono wyniki.
 
W kategorii do lat 8,
I miejce zajeli Igor i Rafał Matuszewscy, II miejsce Patryk i Rafał Zaczkowscy i III miejsce Tomasz i Ernest Klamka
W kategorii 9-12,
 I miejce zajeli Kacper Szydłowski i Piotr Frankowski, II miejsce  Filip i Paweł Kania i III miejsce Olivier i Artur Marcińczak
W kategorii 13-16
I miejce zajeli Tabor Daniel i Krystyn Toczyłowski, II miejsce Weronika i Krzysztof Majcher i III miejsce Adrian i Robert Klamka
 
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 
Składamy też podziękowania dla Rafała Matuszewskiego właściciela firmy Bandit Carp za ufundowanie nagród w postaci zanęt wędkarskich.
 
 

 


1
Oceń
(1 głosów)

 

Rodzinne zawody wędkarskie, Chorzewa 2 wrzesień 2017 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł